Reklama

Reklama

Nigdy nie pal świeczki w ten sposób. Oto, co może się stać!

Zbyt długo palona świeczka może uszkodzić drogi oddechowe /123RF/PICSEL

Reklama

Nigdy nie lekceważ ostrzeżeń zamieszczonych na świeczkach, dotyczących sposobu i czasu ich palenia. Zbyt długie przebywanie w pomieszczeniu, w którym płonie zapachowa świeczka może bowiem skończyć się drastycznie. Przekonała się o tym pewna internautka, która podzieliła się krótką historią na TikToku.

Każdy lubi od czasu do czasu umilić aromat w pokoju zapachową świeczką. Producenci zamieszczają jednak na większości z nich informację na temat tego, aby nie czas palenia nie przekraczał dwóch, trzech godzin. Dlaczego?

Jak się okazuje, zbyt długo palona świeczka odkłada osad, czarną sadzę w naszych drogach oddechowych. W najlepszym wypadku skończy się na obrzydliwym czarnym pyle w nosie. W najgorszym może dojść nawet do uszkodzenia płuc. 

To, jak wyglądają drogi oddechowe wystawione zbyt długo na działanie dymu ze świeczki zapachowej zaprezentowała użytkowniczka TikToka. W szokującym materiale przyznaje, iż po długim czasie spędzonym w pomieszczeniu, gdzie płonęła świeczka, mówiąc wprost, podłubała w nosie.

Reklama

Gdy spojrzała na swój palec, ujrzała ohydną, czarną sadzę.

Film został opublikowany przez konto lifeofadoctor, na którym użytkownik ukrywający się pod pseudonimem Doctor Fayez wyjaśnia dziwne dolegliwości i kwestie związane z naszym zdrowiem.

Jego diagnoza jest prosta: dziewczyna zbyt długo paliła świeczkę zapachową. Skończyło się na czarnym osadzie, choć Doctor Fayez ostrzega, iż konsekwencją takiego zachowania może być nawet uszkodzenie płuc.  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: świeczki zapachowe

Reklama

Reklama

Reklama