Reklama

Nowoczesne leki w plastrach

Są wygodne w użyciu. Naklejasz je na skórę i... od razu zaczynają działać! Sprawdź, na co pomagają.

Możesz je stosować, gdy walczysz z nałogiem, chcesz ukoić ból, zmniejszyć blizny. Coraz więcej kobiet sięga po leki w plastrach. Powód? Są tak samo skuteczne jak pigułki, a do tego oszczędzają przewód pokarmowy i nie obciążają wątroby, bo przez skórę trafiają wprost do krwioobiegu. Trudno je przedawkować i nie trzeba pamiętać o nich codziennie. Poznaj zalety najpopularniejszych plastrów bez recepty.

Na blizny: Poprawią wygląd skóry

Większość tego typu plastrów zawiera silikon, który wspomaga leczenie blizn.

Jak działają?

Silikonowe plastry poprawiają elastyczność skóry, a także rozjaśniają ją i wygładzają, dzięki czemu blizny stają się mniej widoczne. Są bardzo skutecznym sposobem na uniknięcie szpecących blizn, np. po cesarskim cięciu, oparzeniu czy urazie. Leczą również niedoskonałości cery, które pozostały po trądziku.

Reklama

Jak je stosować?

Wielkość przyklejonego plastra można dokładnie dostosować (przyciąć) do wielkości i kształtu blizny. Są one prawie niewidoczne: przezroczyste, bardzo cienkie i bezwonne. Nie brudzą ubrań.

Radzimy:
Jeden plaster można nosić nawet przez 5 dni. Pamiętaj wtedy o tym, by raz dziennie odkleić go i przemyć bliznę wodą z mydłem. Po osuszeniu skóry przyklej go z powrotem.

Przeciwbólowe: Rozgrzewają lub chłodzą

Czujesz, że łamie cię w kościach, a może źle spałaś i boli cię kręgosłup? Zamiast sięgać po tabletkę przeciwbólową, wypróbuj plaster, który miejscowo zadziała na źródło dolegliwości.

Jak działają?

Plastry rozgrzewające zwykle zawierają naturalne wyciągi roślinne - np. z pieprzowca, korzenia pokrzyku lub papryki chili (tak zwaną kapsaicynę). Składniki te, drażniąc skórę, powodują jej miejscowe przekrwienie, dzięki czemu zmniejszają stan zapalny, a promieniujące w głąb ciała ciepło rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi ból. Z kolei zawarte w chłodzących plastrach olejki eteryczne oraz mentol obkurczają naczynia krwionośne i zmniejszają obrzęki, np. po stłuczeniach.

Jak je stosować?

Przyklejamy je w miejscu bólu na suchą i oczyszczoną skórę. Trzeba pamiętać, by odkleić je po czasie wskazanym w ulotce.

Radzimy:

Jeśli często boli cię głowa, zapytaj w aptece o specjalny plaster przeciwmigrenowy. Przykleja się go na skroń lub górną część karku. Działa nawet do 12 godzin.




Naj
Dowiedz się więcej na temat: plaster | rana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy