Objawy niskiego ciśnienia krwi
Wielu z nas cierpi na nieregularne ciśnienie tętnicze. Wielu z nas również nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego ciśnienie krwi może być zbyt niskie. Poniżej przestawiam kilka objawów, które towarzyszą niskiemu ciśnieniu krwi.
uczucie pustki w głowie lub zawroty głowy,
niewyraźne widzenie,
omdlenia,
kołatania,
nudności,
ogólne osłabienie.
Wiek – ryzyko wystąpienia niskiego ciśnienia krwi po jedzeniu lub przy zmianie pozycji wzrasta wraz z wiekiem.
Geny- badania medyczne wskazują, że niskie ciśnienie krwi może być uwarunkowane genetycznie. Jeśli Twoi rodzice cierpią z powodu niskiego ciśnienia, to musisz mieć oczy szeroko otwarte i kontrolować również swoje.
Odwodnienie- jeśli stracisz dużo wody z organizmu poprzez wydzielanie dużej ilości potu, biegunkę, kontakt z suchym gorącym powietrzem czy też po spożywaniu produktów silnie moczopędnych – może to być powodem niskiego ciśnienia krwi.
Lekarstwa- niektóre leki mogą również powodować niskie ciśnienie krwi, zwykle znajdziesz taką informację na ulotce. Najczęściej dzieje się tak w przypadku leków antydepresyjnych, blokerów itd.
Innymi przyczynami bezpośrednimi i pośrednimi mogą być: zawał serca, problemy neurologiczne tak jak choroba Parkinsona, cukrzyca, zaburzenia hormonalne i anemia.
Staraj się unikać gwałtownych zmian pozycji, sprawdzaj produkty- w internecie znajdziesz mnóstwo informacji, które produkty spożywcze mogą obniżać ciśnienie krwi. Uważaj również na leki uspokajające jeśli takie spożywasz, szczególnie jeśli cierpisz na choroby serca. Zmień tryb życia, zrób każdego dnia kilka prostych ćwiczeń, wystarczy 15 minut, a na pewno odczujesz zmiany w swoim organizmie, oczywiście na plus. Istnieje duża grupa żywności, która wpływa korzystnie na regulację ciśnienia tętniczego.