Reklama

Reklama

Pięć rzeczy, które zdrowi ludzie robią codziennie

Starasz się przestrzegać zdrowej diety (z lepszym lub gorszym skutkiem), dbasz o odpowiednią ilość snu i unikasz stresu? Świetnie! Mimo to, wciąż brak ci energii, a wyniki badań nie napawają optymizmem? Oto pięć rzeczy, które zdrowi ludzie robią codziennie - zacznij stosować się do tych zasad już dziś i czekaj na efekty!

1. Jedz zielone

Zielone warzywa bogate są w żelazo, błonnik, wapń, witaminy z grupy B i chlorofil. Alkalizują i detoksykują organizm, dodają energii i przyspieszają proces regeneracji. Zielone warzywa pomagają też szybko zaspokoić głód, z powodzeniem mogą się nimi zajadać osoby na diecie. Porcję zieleniny warto dorzucać regularnie przynajmniej do jednego posiłku dziennie, ale możesz też spożyć ją w postaci smacznego smoothie. 

Przepis na pyszne zielone smoothie znajdziesz TUTAJ 

Reklama

Ruszaj się

Eksperci nie mają wątpliwości - trudno przecenić wpływ aktywności fizycznej na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Instytut Żywności i Żywienia umieścił ją nawet na szczycie Piramidy Zdrowia! Według zaleceń lekarzy ideałem jest umiarkowana aktywność fizyczna pięć razy w tygodniu - taki trening zmniejsza ryzyko chorób krążenia, nowotworów, a nawet zawału serca. Co istotne, ważniejszy od regularności ćwiczeń jest czas ich trwania - ważne, by przeznaczyć na aktywność fizyczną 150 minut tygodniowo. Do dzieła! 

Pij wodę

Woda nawadnia organizm i pozwala skutecznie pozbyć się toksyn z organizmu - to dobry powód, by pić ją regularnie każdego dnia, ale nie jedyny! Woda jest nam niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych, przyspiesza metabolizm i łagodzi nadmierny apetyt. Jest też najbardziej naturalnym i tak naprawdę jedynym potrzebnym do życia płynem. Nie zawiera konserwantów, zbędnych dodatków i cukru, nie zawiera nawet kalorii. 

Czysta woda powinna stanowić 60-80% wszystkich spożywanych przez nas każdego dnia płynów -  to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia! 

Zrób coś tylko dla siebie

Twój dzień składa się w większości z obowiązków i wykonywanych pod przymusem zadań? Musisz to szybko zmienić! Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości - zdrowi ludzie każdego dnia poświęcają kilka chwil tylko na własne przyjemności. To nie musi być oczywiście nic wielkiego - ważne, by skupić się na tym, co przynosi ci radość i satysfakcję. Krótki spacer z psem, gorąca kąpiel i lektura ulubionej książki pozwolą oderwać ci się od szarej rzeczywistości. 

Głęboko oddychaj

Oddychamy wszyscy, ale mało kto robi to prawidłowo. To duży błąd, bo właściwy, głęboki oddech może wydłużyć nasze życie. Wyniki badań są zaskakujące - świadoma praca z oddechem poprawia samopoczucie, stan umysłu i emocji. Taki oddech usprawnia też pracę układu limfatycznego, opóźnia proces starzenia i przywraca równowagę emocjonalną. 

Mówi się, że kto panuje nad swoim oddechem, panuje nad sobą. Ta umiejętność pomaga w trudnych momentach odzyskać spokój, uspokoić gniew i odmienić stan swoich emocji. Warto ją posiąść! 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje