Reklama

Pięć ziołowych środków na infekcje uszu

Infekcje bakteryjne i wirusowe występują bardzo często, zwłaszcza w okresach jesiennym i zimowym. Mimo że najbardziej narażone są na nie dzieci, to mogą one również dotyczyć dorosłych. Infekcje te mogą występować w różnych częściach ciała, jednak uszy są na nie najbardziej podatne. Dowiedz się, jak możesz je wykryć i jakich pięciu ziołowych sposobów możesz użyć, aby poradzić sobie z nimi samodzielnie. Przyczyny infekcji uszu: Oto najczęstsze przyczyny infekcji uszu: nagromadzenie się woskowiny w uszach, infekcje górnych dróg oddechowych, alkoholowy zespół płodowy, niedobry składników odżywczych, defekty genetyczne, alergie pokarmowe, alergie środowiskowe, obrażenia wewnętrzne. Przyczyny infekcji uszu zależą od tego, w którym dokładnie miejscu się pojawiają. Infekcje ucha środkowego są najgroźniejsze i wymagają profesjonalnej opieki medycznej.

Objawy infekcji uszu:

Rozróżniamy wiele objawów infekcji uszu. Istnieje też lista charakterystycznych symptomów, które mogą na nie wskazywać. Oto niektóre z nich: ból ucha, ból głowy, uczucie szarpania wewnątrz ucha, płyn wyciekający z ucha, wysoka gorączka, mdłości, wymioty, problemy ze snem, problemy ze słuchem.

Pierwszym odruchem w przypadku infekcji uszu jest sięgnięcie po antybiotyki, jednak nie zawsze jest to idealne rozwiązanie. Zwłaszcza, że w związku z nadużywaniem medykamentów, bakterie stały się na nie odporne. Na szczęście mamy też do dyspozycji ziołowe sposoby, prosto z twojej kuchni, które w naturalny sposób pomogą zwalczyć infekcję ucha.

Reklama

Czosnek:

Czosnek ma silne właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwbólowe, dzięki czemu jest jednym z najlepszych sposobów na zahamowanie infekcji ucha.

Oto metody, które pozwolą ci na jego użycie:

Postaraj się spożywać co najmniej 2-3 ząbki czosnku dziennie. Zagotuj 3-4 ząbki czosnku w wodzie przez 5-7 minut, zmiażdż je i dodaj trochę soli. Następnie nałóż miksturę na czystą ściereczkę i przyłóż do zainfekowanego ucha.

Przygotuj olej czosnkowy: ugotuj 2 duże ząbki czosnku w 1-2 łyżkach oleju sezamowego. Podgrzewaj do momentu aż roztwór zacznie się robić czarny. Wkrop 2-3 krople jeszcze ciepłego, lecz nie gorącego oleju do zainfekowanego ucha.

Olej herbaciany:

Olej herbaciany posiada niezwykłe właściwości przeciwbakteryjne, dzięki czemu jest doskonałym środkiem na infekcje ucha.

Zmieszaj kilka kropli oleju herbacianego z łyżką oliwy z oliwek i lekko podgrzej. Używając zakraplacza, napełnij ucho olejkiem i poczekaj jedną minutę, a następnie pozwól, aby wyciekł, kładąc się na drugiej stronie.

Bazylia:

Indyjscy zielarze uwielbiają bazylię i cenią jej właściwości lecznicze tak bardzo, że nazywają ją "świętą bazylią". Ekstrakt z bazylii może być używany do leczenia łagodnych infekcji ucha i niwelowania bólu, który jest z nimi związany.

Oto jak możesz wykorzystać bazylię:

Uzyskaj sok z 4-5 liści bazylii zgniatając je, a następnie nałóż sok bezpośrednio wokół zainfekowanego ucha. Postaraj się, aby sok nie dostał się do środka ucha.

Przygotuj olejek z bazylii zgniatając kilka liści i mieszając je z olejem, na przykład kokosowym, a następnie lekko go podgrzej. Namocz wacik w miksturze i przetrzyj zewnętrzną część ucha oraz jego środek, ale tylko w miejscu, do którego masz dostęp. Czynność powtarzaj dwa razy dziennie.

Cebula:

Cebula działa cuda, jeśli chodzi o infekcje uszu. Oto jak możesz jej użyć: Pokrój cebulę, podgrzej ją w mikrofali przez kilka minut, a następnie kilka kropli uzyskanego płynu wlej do ucha.

Ocet jabłkowy:

Ocet jabłkowy jest świetnym i naturalnym sposobem na infekcję ucha spowodowaną grzybami.

Oto jak go użyć: Zmieszaj po równo ocet jabłkowy oraz wodę/alkohol i namocz w miksturze wacik. Pozostaw go w uchu przez 5-7 minut, a następnie usuń i połóż się na drugiej stronie, aby usunąć płyn, który mógł dostać się do kanału w uchu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ból ucha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy