Reklama

Produkty, które pomogą zasnąć

Jeśli masz problemy ze snem, te produkty ci go ułatwią. I nie obawiaj się, że utyjesz.


Mała porcja ciepłej zupy

Jest łatwa do strawienia, a ciepły płyn działa uspokajająco. Trzeba jednak wybierać takie zupy, które są łatwostrawne, np. na bazie warzywnego bulionu, z dodatkiem makaronu. Ale unikaj wywarów z soczewicą czy fasolą, ponieważ wzdymają i mogą być ciężkostrawne.

Garść orzechów

Orzechy włoskie mają mnóstwo melatoniny, hormonu snu wydzielanego przez szyszynkę w mózgu. Zwiększają poziom tej substancji, a to jest niezbędne, aby poprawić jakoś snu.

Trzeba tylko pamiętać, że orzechy są kaloryczne. Nie należy zjeść ich więcej niż 14 połówek (185 kalorii).

Reklama

Bananowy koktajl

Mieszanka bananów i niskoprocentowego mleka ma mnóstwo witaminy D i wapnia. Zmniejszają one o 17 procent szansę, że dopadnie nas bezsenność.

Banan zapewnia też naturalną słodycz i zawiera magnez oraz witaminę B6. Uspokajają one i wspomagają tworzenie melatoniny.

Łyk soku z wiśni

Badania Louisiana State University potwierdziły, że pomaga on osobom starszym cierpiącym na bezsenność. Piły one szklankę cierpkiego soku z wiśni (bez cukru) dwa razy dziennie, dzięki czemu spały 85 min dłużej niż ci, którzy zażywali placebo. Owoce te są bowiem bogate w melatoninę.

Miseczka ryżu

Okazuje się, że dieta zawierająca ryż zmniejsza ryzyko pojawienia się bezsenności o 46 procent. Tzw. wysoki indeks glikemiczny ryżu zapewnia szybki wzrost glukozy we krwi, co daje uczucie sytości.

Ryż zwiększa też produkcję substancji zapewniających sen (tryptofanu i melatoniny). Masz ryż w lodowce? Podgrzej go i dolej trochę mleka.

***Zobacz także***

Chwila dla Ciebie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy