Reklama

Przepis na wieczną młodość? Miliarder chce opóźnić proces starzenia

Miliarder Brian Armstrong, założyciel Coinbase uruchomił startup, który ma zająć się „przeprogramowaniem epigenetycznym” i znaleźć sposób na spowolnienie procesu starzenia. Armstrong podobnie jak Jeff Bezos, założyciel Amazona, zainwestował pokaźną sumę, by „przeprogramować” ludzkie geny i oszukać śmierć. Możemy spodziewać się przełomu?


Brian Armstrong chce oszukać śmierć?

Brian Armstrong jest amerykańskim biznesmen i  dyrektorem generalnym platformy Coinbase, która zajmuje się kryptowalutami. Inwestor jakiś czas temu postanowił założyć startup, który zajmie się opracowaniem terapii, mającej na celu spowolnienie procesu starzenia. W oficjalnym oświadczeniu firmy możemy przeczytać,  że NewLimit zacznie prace od "dogłębnego zbadania czynników epigenetycznych starzenia się i opracowania produktów, które mogą regenerować tkanki w celu leczenia określonych populacji pacjentów". Jeśli projekt Armstronga okaże się sukcesem, dzięki terapii możliwe będzie wydłużenie ludzkiego życia.

Reklama

Kiedy możemy spodziewać się przełomu?

Brian Armstrong współpracuje z ekspertami, których doświadczenie ma sprawić, że projekt odniesie sukces. Na czele ekspertów stoi Blake Byers - doktor bioinżynierii na Uniwersytecie Stanford.

Amstrong doskonale zdaje sobie sprawę, że znalezienie sposobu na zatrzymanie starzenia wymaga długich lat badań. W oświadczeniu zaznacza, że chociaż plan działania jest bardzo ambitny, mogą minąć dekady zanim uda się w pełni go zrealizować. W konsekwencji na przełom będziemy musieli jeszcze poczekać.

NewLimit nie ukrywa, że jeśli załodze uda się zrealizować cel, następnym krokiem będzie popularyzacja. Zgodnie z założeniami marki terapia powstrzymująca proces starzenia ma być bowiem przystępna cenowo, a w związku z tym dostępna dla przeciętnego człowieka. Założyciele startupu nie chcą, aby długowieczność zarezerwowana była jedynie dla bogaczy. 

Przeczytaj także:

5 błędów popełnianych przy przyrządzaniu kurczaka

Alicja Tysiąc nie żyje. Tak walczyła o prawo do aborcji

Sklepy otwarte w Boże Narodzenie 2021. Gdzie zrobimy zakupy 25 grudnia?

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wieczna miłość | Eksperyment | Brian Armstrong

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy