Reklama

Rośliny, które wspomogą twój intelekt

Aby umysł był sprawny przez długie lata.

Miłorząb japoński

Jest jedną z najważniejszych roślin stosowanych w zaburzeniach pamięci i trudnościach w koncentracji. Wyciągi z liści miłorzębu zawierają glikozydy flawonowe (ginkgetyna, bilobetyna, apigenina) oraz terpeny: ginkgolidy i bilobalid. Poprawiaja one krążenie mózgowe i hamują obumieranie neuronów.

Świetlik lekarski

Kojarzy się z lekami łagodzącymi podrażnienia oczu. Tymczasem roślina ta korzystnie działa również na pamięć i koncentrację. Zaleca się picie naparu ze świetlika. Łyżeczkę suszonego ziela zalewamy szklanką wrzątku. Parzymy 10 minut pod przykryciem, przecedzamy. Pijemy 2-3 razy dziennie po szklance.

Reklama

Melisa

Roślinę tę, znaną ze swoich właściwości uspokajających, stosuje przy depresjach i bezsenności. Polecana jest do picia, codziennie, zamiast kawy lub herbaty, ponieważ zawiera substancje, które usprawniają pamięć. Zwiększają też zdolność do twórczego rozwiązywania problemów.

Żeń-szeń

Wyciąg z korzenia tej rośliny dodaje energii, poprawia zdolność koncentracji oraz zapamiętywania, ułatwia przyswajanie informacji. Łyżkę korzenia żeń-szenia zalewamy szklanką wrzącej wody, odstawiamy na 45 minut pod przykryciem. Przecedzamy, pijemy po szklance naparu z miodem dwa razy dziennie.

Bakopa drobnolistna

Jest popularną rośliną leczniczą w Indiach. Usprawnia pamięć, pomaga w koncentracji, zwiększa zdolność przyswajania informacji. Można kupić bakopę w sklepie ogrodniczym i parzyć jej listki we wrzątku (2 łyżki na szklankę). Można też zażywać ok. 50 ml wyciągu z bakopy trzy razy dziennie.

Imbir

Łagodzimy nim objawy choroby lokomocyjnej i leczymy przeziębienia. Ale imbir usprawnia również ukrwienie mózgu, korzystnie wpływając na zdolność zapamiętywania i koncentracji. Gdy pracujemy umysłowo najlepiej dodać do herbaty świeży imbir, cytrynę i miód.

Kobieta i życie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy