Reklama

Sok z brzozy: Naturalny eliksir zdrowia

Pozyskiwany z pnia, ale też z pąków czy liści brzozy sok można śmiało nazwać eliksirem zdrowia i zaliczyć do grona najlepszych napojów leczniczych. Doskonale zastąpi popularną aspirynę czy izotonik i jak przystało na prawdziwą "bombę witamin" postawi na nogi każdego anemika, szybko uzupełniając zapotrzebowanie na niezbędne składniki. Ponadto błyskawicznie oczyści organizm z toksyn, pozwoli pozbyć się nadwagi, zapewni skuteczną ochroną przed rozmaitymi infekcjami i złagodzi nawet najgorsze bóle reumatyczne. Przypisuje się mu też antynowotworowe działanie. To tylko kilka z wielu powodów, dla których warto sięgać codziennie po szklankę tego niezwykłego soku.

Sok z brzozy: Naturalny izotonik i remedium na anemię

Sok z brzozy swoje nietuzinkowe właściwe lecznicze zawdzięcza zawartym w nim składnikom. Czego nam dostarczy? Wykaz jest naprawdę bogaty. Znajdziemy w nim między innymi garbniki, saponiny, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, aminokwasy, miedź, żelazo, wapń, fosfor, magnez, potas, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Nie bez przyczyny jest zatem zaliczany do grupy naturalnych napojów izotonicznych i traktowany jako remedium na anemię. Pijąc szklankę soku dziennie możemy uzupełnić wszelkie niedobory witamin i minerałów oraz zapobiec odwodnieniu organizmu.

Sok z brzozy na infekcje

Reklama

Dzięki solidnej porcji witaminy C sok z brzozy skutecznie wzmacnia naszą odporność i doskonale chroni nas przed rozmaitymi infekcjami. Pomoże nam między innymi zbić wysoką temperaturę, poskromić uporczywy kaszel i złagodzić nawet najgorsze bóle mięśniowe i gardła. Warto połączyć go z malinami albo z cytryną i pić wiosną, jesienią i zimą, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienia.

Sok z brzozy a detoks i odchudzanie

Sok z brzozy skutecznie oczyszcza krew, odtruwa wątrobę i wzmacnia proces filtracji układu moczowego, dzięki czemu stanowi doskonałe narzędzie służące do detoksykacji organizmu. Przywracając prawidłową perystaltykę jelit i wzmacniając proces metabolizmu jest też naszym sojusznikiem w skutecznym pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Wystarczy pić szklankę świeżego soku dwa razy dziennie, a na obiecujące efekty nie będziemy musieli długo czekać. Po około trzech tygodniach przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.

Sok z brzozy a bóle reumatyczne

Co ma wspólnego sok z brzozy z aspiryną? Zawarty w niej salicylan metylu sprawia, że skutecznie łagodzi nawet najgorsze bóle i zmniejsza stan zapalny. Po maść sporządzoną na bazie soku z brzozy z powodzeniem i zupełnie bezpiecznie mogą sięgać między innymi osoby cierpiące na reumatyzm oraz zmagające się z bólem związany z uszkodzeniem nerwu kulszowego.

Sok z brzozy a zdrowe serce

Sok z brzozy wyjątkowo dobroczynnie wpływa też na nasz układ krwionośny, minimalizując ryzyko wystąpienia zakrzepicy i chorób niedokrwiennych serca.

Sok z brzozy a gładka, jasna cera

Sok z brzozy równie uzdrawiająco jak na wątrobę czy serce wpływa na skórę. Stymulując wzrost komórek skóry właściwej i naskórka wydatnie przyspiesza gojenie się ran, a stosowany zewnętrznie na skórę sprawia, że staje się znacznie bardziej elastyczna, jaśniejsza, promienna i gładka. Jednocześnie zabezpiecza ją przed wszelkimi zanieczyszczeniami i szkodliwym działaniem promieni UV.

Lecznicze właściwości soku z brzozy docenili też dermatolodzy, którzy wykorzystują ją w terapii pacjentów zmagających się z łuszczycą oraz z trądzikiem.

Sok z brzozy - gdzie kupić?

Sok z brzozy można zarówno zrobić samodzielnie, jak i kupić gotowy w sklepach ze zdrową żywnością. Najlepiej smakuje z dodatkiem soku malinowego lub mięty oraz cytryny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sok z brzozy właściwości | sok z brzozy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy