Reklama

Sok z surowej kapusty i jego lecznicze właściwości

Przeciwdziała wielu chorobom, łagodzi dolegliwości układu pokarmowego, świetnie oczyszcza organizm, a do tego dobroczynnie wpływa na skórę. O czym mowa? O soku z surowej białej kapusty, który dzięki solidnej porcji wartości odżywczych ma fenomenalny wpływ na nasz organizm. Dlaczego powinniśmy pić ten napój regularnie? Jak go przygotować? Odpowiadamy.

Wartość odżywcza soku z białej kapusty

W soku z surowej kapusty znajdziemy sporo cennych dla naszego organizmu wartości odżywczych. A co konkretnie?

* witaminy: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E i K;

* minerały: jod, żelazo, magnez, siarkę;

* błonnik pokarmowy;

* kwas foliowy;

* cenne kwasy tłuszczowe nienasycone.

Jak sok z kapusty wpływa na nasze zdrowie?

Dzięki rozlicznym składnikom odżywczym sok z białej kapusty wpływa fenomenalnie na nasz organizm.

Przeciwdziała anemii

Sok z białej kapusty poprawia jakość krwi jednocześnie chroniąc organizm przed rozwojem anemii. Wystarczy jedynie pić go regularnie.

Pozytywnie wpływa na układ pokarmowy

Reklama

Ta cenna mikstura usprawnia również pracę układu pokarmowego, łagodzi niestrawność oraz dolegliwości związane z chorobą wrzodową. Wykazano również, że wspomaga leczenie zapalenia jelit.

Działa jak naturalny probiotyk

Sok z białej kapusty działa również jak naturalny probiotyk. Warto pić go podczas kuracji antybiotykowych. Ponadto, napój ten świetnie oczyszcza organizm usprawniając jednocześnie najważniejsze procesy, które w nim zachodzą.

Dobroczynnie wpływa na skórę

Okazuje się, że sok z białej kapusty wpływa też dobroczynnie na skórę. Wspomaga walkę z trądzikiem, łupieżem, różnego rodzaju oparzeniami, odmrożeniami czy opryszczką. Powinny pić go systematycznie osoby, które zmagają się z tego typu dolegliwościami, a także z przewlekłymi chorobami skóry takimi, jak egzema czy łuszczyca.

Jak przygotować sok z surowej kapusty?

Sok z surowej kapusty nie jest trudny w przygotowaniu. Potrzebne będą tylko zdrowe liście białej kapusty i jedna marchewka (dla wzbogacenia smaku). Liście szatkujemy i wrzucamy do sokowirówki. Na koniec dodajemy marchewkę. Sok z kapusty najlepiej pić zaraz po jego przygotowaniu. Do spożycia nadaje się przez dwa dni pod warunkiem, że przechowujemy go w lodówce.

Jak pić sok z kapusty?

Sok z surowej białej kapusty zaleca się pić profilaktycznie. Wystarczy szklanka dziennie przez okres kilku miesięcy. W przypadku choroby można zwiększyć dawkę do dwóch szklanek.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy