Sposoby na płaski brzuch
Najlepszym sprzymierzeńcem płaskiego, pięknie wymodelowanego brzucha - poza regularną gimnastyką, rzecz jasna - jest w pełni zbilansowana dieta, w której prym wiodą probiotyki, produkty bogate w błonnik pokarmowy - zwłaszcza ten pochodzenia roślinnego - oraz płyny, z naciskiem na wodę niegazowaną. Dbałość o zgrabną sylwetkę wzmocnią też dobre, codzienne nawyki, czyli małe, ale regularne posiłki, woda pita na czczo i przed snem oraz rezygnacja z nocnego podjadania. Sprawdźmy, co jeszcze możemy zrobić dla zdrowia i pięknego wyglądu naszego brzucha.
Podjadasz tuż przed pójściem spać? Postaraj się wyeliminować ten bardzo niezdrowy nawyk, bo z pewnością ucierpi na tym twoja sylwetka i ogólna psychofizyczna kondycja. Jeśli kładziemy się spać z pełnym żołądkiem, zmuszamy do nocnej pracy nasz układ pokarmowy i trawienny, zwiększamy ryzyko pojawienia się wzdęć i odkładania się tkanki tłuszczowej. Ponadto znacznie pogarszamy też jakość naszego snu. Staraj się jeść najpóźniej dwie-trzy godziny przed snem. Co uzyskasz? Nie dość, że obudzisz się wypoczęta, to jeszcze w pakiecie zadbasz o swoją sylwetkę, a zwłaszcza płaski brzuch.
Jedź częściej, ale w mniejszych ilościach
Chcesz nieco odciążyć i jednocześnie usprawnić pracę swojego układu pokarmowego? Nie skazuj go na trawienie bardzo obfitych posiłków. Potrzebuje do tego dużej ilości enzymów trawiennych i oczywiście niemało czasu. Zatem zamiast go katować, dostarczaj mu pracy regularnie, ale w mniejszych ilościach - czyli jedz często, ale w niewielkich porcjach. Twój brzuch z pewnością ci za ten nawyk podziękuję i odwdzięczy się pięknym wyglądem.
Ilość płynów, jaką dostarczasz do organizmu, ma bezpośredni wpływ na kondycję i wygląd twojego brzucha. Niezbędne minimum to 1,5 litra wody na dobę, najlepiej niegazowanej. Jeśli chcesz dodatkowo przyspieszyć trawienie i usprawnić pracę jelit, pij szklankę wody na czczo, tuż po przebudzeniu i wieczorem, mniej więcej godzinę przed pójściem spać. Ten zdrowy nawyk idzie w parze ze szczupłą talią.
Postaw na jogurty naturalne
Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, wprowadź do swojej diety jogurty. Oczywiście te naturalne, bez dużej ilości cukru i barwników. Dostarczą ci żywych kultur bakterii, przyspieszą procesy metaboliczne i ochronią przed ryzykiem wystąpienia gazów i wzdęć. Co więcej, w połączeniu ze świeżymi owocami czy orzechami stanowią bardzo apetyczną i odżywczą przekąskę. Tę samą funkcję spełnią maślanki oraz kefiry. Efekty kuracji jogurtowej możesz wzmocnić, sięgając po inne naturalne probiotyki. Możesz je śmiało przyrządzić w domu. Mowa o soku z kapusty czy kwasie chlebowym. Jeśli zdecydujesz się na gotowe, apteczne preparaty, czyli wieloszczepowe probiotyki, zawsze zwracaj uwagę na ich rodzaj i gatunek i nigdy nie popijaj ich gorącymi napojami, bo stracą swoje właściwości.
Najlepszym sprzymierzeńcem szczupłej i zgrabnej sylwetki, nie tylko płaskiego brzucha, jest odpowiednia ilość w diecie białka pokarmowego, zwłaszcza tego pochodzenia roślinnego. Regularnie, ale nieinwazyjnie, wprowadzaj do swojego jadłospisu produkty, które są jego źródłem. Postaw przede wszystkim na soki czy koktajle warzywne i owocowe oraz na zupy warzywne. Najwięcej cennego białka dostarczą ci rośliny strączkowe. Zadbaj, aby często były obecne na twoim talerzu, w formie dodatku do drugiego dania albo zupy. Jeśli masz problemy z ich szybkim trawieniem, miksuj je przed zjedzeniem. Dzięki temu prostemu zabiegowi bezproblemowo je przyswoisz.