Reklama

Reklama

Taka pozycja szkodzi zdrowiu?

Siedzenie ze skrzyżowanymi nogami jest niezdrowe? Według najnowszych badań, to powszechnie znane stwierdzenie wcale nie jest prawdą.

Noga na nogę. Komu nie zdarza się tak usiąść? Taka pozycja dodaje seksapilu, sprawia, że nogi wydają się smuklejsze, a sylwetka dłuższa. Lekarze przez lata ostrzegali jednak, że regularne siedzenie z nogą założoną na nogę negatywnie wpływa na zdrowie. Siedzenie ze skrzyżowanymi nogami miało sprzyjać powstawaniu żylaków, bólom kręgosłupa i podnosić ciśnienie krwi.

O tych przestrogach można już zapomnieć. Jak wynika z najnowszych badań, nie ma żadnej zależności między krzyżowaniem nóg a występowaniem powyższych dolegliwości. Siedzenie "z noga na nogę" owszem, podnosi ciśnienie, ale robi to na bardzo krótki okres. Żylaki mają podłoże genetyczne i niemożliwym jest wyhodowanie ich tylko poprzez siedzenie w określonej pozycji.

Reklama

Te rewelacje nie oznaczają jednak, że można godzinami bezkarnie przesiadywać z założonymi nogami. Tyle że  negatywne skutki braku aktywności fizycznej można zaobserwować przy pozostawaniu przez dłuższy czas nieruchomo w dowolnej pozycji, nie tylko tej, w której nogi pozostają skrzyżowane.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy