Reklama

Trzy domowe sposoby na pryszcze w uchu

Z pryszczami borykają się nie tylko nastolatkowie, ale również osoby dojrzałe. Najczęściej pojawiają się na twarzy, ale mogą powstawać również na innych częściach ciała: głowie, tułowiu, czy plecach. Niekiedy występują również w małżowinie usznej, co utrudnia ich usunięcie. Niestety, nie wolno ich pod żadnym pozorem wyciskać, ponieważ mogą się rozprzestrzeniać, a w ich miejscu tworzyć się bolesny stan zapalny. Na szczęście istnieją łatwe metody ich usunięcia, wystarczy stosować je regularnie, a w ciągu kilku dni znikną. Jak pozbyć się pryszczy w uchu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Woda utleniona

Najprostszym sposobem na pozbycie się pryszczy jest wzmożona higiena ciała oraz dezynfekcja pryszczy. Warto również sięgnąć po zwykłą wodę utlenioną, którą trzeba nanosić kilka razy dziennie na powstały stan zapalny. Nie tylko ograniczy namnażanie się drobnoustrojów na skórze, ale wysuszy ją miejscowo i pozwoli na wchłonięcie się krosty.

Maść ichtiolowa

Niezawodnym sposobem na wszelkie pryszcze jest zastosowanie maści ichtiolowej. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz ściągające. Wystarczy posmarować krosty maścią minimum dwa razy dziennie. Ograniczy także wydzielanie sebum oraz zapobiegnie namnażaniu się bakterii.

Reklama

Naturalne sposoby

Z pryszczami na uchu można również poradzić sobie w sposób naturalny. Dobrą skutecznością odznaczają się świeże listki bazylii, które mają działanie przeciwzapalne. Wystarczy zmiażdżyć je, aby powstał sok, którym należy pocierać (np. za pomocą patyczka kosmetycznego) pryszcza. Równie skuteczny jest olejek z drzewa herbacianego, który ma działanie antybakteryjne i ściągające. Wystarczy smarować nim miejscowo krosty kilka razy dziennie, a w ciągu kilku dni znikną samoistnie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy