Reklama

Reklama

Uboga dieta osób mieszkających samotnie

W diecie osób, które mieszkają same, zwykle brakuje kluczowych składników odżywczych, jest ona uboższa i gorzej zbilansowana - twierdzą badacze. Zespół naukowców z Queensland University of Technology wykazał również, że częściej to mężczyźni odżywiają się gorzej.

Zdaniem naukowców osoby, które mieszkają same, nie mają albo wystarczających umiejętności, albo motywacji, aby przygotowywać sobie właściwie zbilansowane pełnowartościowe posiłki.

Reklama

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Queensland University of Technology wynika, że to mężczyźni radzą sobie gorzej w kuchni niż kobiety i to częściej ich dieta jest uboższa.

- Badanie wskazuje, że osoby mieszkające samotnie, odżywiają się gorzej. Przyczyną może być brak motywacji do gotowania, przekonanie, że dla jednej osoby zwyczajnie nie opłaca się gotować. Powodem może być również brak przyjemności w gotowaniu i jedzeniu w osamotnieniu. Dlatego też dieta osób, które mieszkają same, częściej jest uboższa, mniej urozmaicona i pozbawiona kluczowych składników odżywczych - wyjaśnia współautorka badania Katherine Hanna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje