Reklama

Reklama

Uwaga na czerniaka

Lekarze z całego świata przestrzegają - gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na raka skóry. Na londyńskiej konferencji poświęconej wyłącznie nowotworom występującym wśród młodych kobiet przedstawiono bardzo smutną statystykę.

Panie chorują na czerniaka złośliwego dwa razy częściej niż jeszcze trzydzieści lat temu. Uczeni zebrani na londyńskim sympozjum nie mają wątpliwości, że za wzrastającą liczbę zachorowań na raka skóry należy winić zmiany, jakie przynosi współczesny styl życia.

Reklama

Chodzi tu szczególnie o skąpe stroje kąpielowe - popularne bikini. Dostępne statystyki potwierdzają, że kilkadziesiąt lat temu, gdy na plażach panowała zupełnie inna moda, a tułowia kobiet osłaniał materiał, czerniak miał utrudnione pole działania. Jego objawy obserwowano wtedy wyłącznie na rękach i nogach.

Dziś - jak stwierdzono na konferencji w Londynie - ten rodzaj nowotworu pojawia się wszędzie tam, gdzie skóra wystawiona jest na działanie słońca. Wprawdzie do wakacji jeszcze daleko, ale ostrzeżenia specjalistów już teraz należy brać poważnie.

Dowiedz się więcej na temat: rak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje