W dobrej formie mimo huśtawek pogody

Raz świeci słońce, jest ciepło i przyjemnie, to znowu za chwilę pada deszcz, a temperatura spada o kilka stopni... Radzimy, jak mimo zmiennej aury cieszyć się dobrym samopoczuciem.

1.Hartujący prysznic Warto co rano przemóc się i wskoczyć na chwilę pod chłodny strumień. To najlepszy sposób, by przyzwyczaić organizm do nagłych wahań temperatury. Polewanie zaczynamy od stóp w górę, do karku. Zalecana temperatura wody to 25-30º C, czas natrysku - 30 sekund.

Reklama

2. Łyżeczka tranu lub krople z witaminą D Dzięki nim łatwiej ustrzeżemy się jesiennej chandry. Specjaliści potwierdzają, że od września do kwietnia, kiedy to większość dni jest pochmurnych i nie wytwarzamy wit. D, powinniśmy przyjmować dawkę 1000-2000 IU (po konsultacji z lekarzem).

3. Na dzień dobry filiżanka kakao Jest źródłem magnezu, który przeciwdziała zmęczeniu. To idealny napój dla osób, które często dopada senność w ciągu dnia. Oprócz kakao dobrym źródłem magnezu będzie np. średnio lub wysokozmineralizowana woda mineralna.

4. Kapsułki z żeń-szeniem Jest uznawany za tzw. adaptogen, czyli roślinę, która powoduje, że organizm lepiej przystosowuje się do zmiennych warunków atmosferycznych. Wpływa też na układ nerwowy - pobudza lub wycisza, w zależności od potrzeby. Ma silne działanie - jego stosowanie ustalmy z lekarzem.

5. Codziennie spacer, choćby... lało! Piesze wędrówki po lesie, parku czy choćby skwerze pomogą lepiej przystosować się do zmiennej pogody i uniknąć bólów głowy oraz uczucia poddenerwowania czy znużenia. Rozruszają też i wzmocnią stawy, które o tej porze roku "lubią" się odzywać, a także zwiększą naszą odporność na sezonowe infekcje (np. przeziębienie i grypę).

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje