Reklama

Reklama

Wakacje - kluczowym elementem zdrowego stylu życia

Poza zdrowym stylem życia, kluczowe dla naszego zdrowia i samopoczucia są również wakacje. Eksperci sugerują, że warto na nie wyjeżdżać trzy razy w roku. Dotyczy to szczególnie mężczyzn.

Rzadsze i krótsze wakacje - to może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, przyznają specjaliści. Z najnowszych badań wynika, że każdego roku warto zaplanować trzy wakacyjne wypady. To, jak zapewniają eksperci, wydłuża życie.

Reklama

"Błędnym jest przekonanie, że zdrowy styl życia zrekompensuje zbyt ciężką pracę i brak wakacji" - podkreśla prof. Timo Strandberg z Uniwersytetu Helsińskiego. "Wakacje są dobrym sposobem na złagodzenie stresu" - dodaje. 

Badanie, zaprezentowane na corocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Niemczech sugeruje, że wakacje są istotnym elementem w zachowaniu prawidłowej higieny życia. Odnosi się to głównie do zmniejszenia poziomu stresu.

"Redukcja stresu jest istotną częścią programów mających na celu zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych" - ostrzega Strandberg. (PAP Life)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje