Reklama

Reklama

Weekendowe imprezy sprzyjają tyciu

Kilka drinków, szybki kebab albo pizza w barze - to typowe zwieńczenie weekendowych imprez. Ale uwaga, taka rozpusta może odbić się na naszej wadze.

Badacze ostrzegają, że suto zakrapiane weekendowe imprezy i niezdrowe przekąski mogą spowodować, że w trakcie weekendu możemy przybrać na wadze nawet kilogram. Winą za to należy obarczyć niezdrowe przekąski i dania fast food, na które zwykle pozwalamy sobie w trakcie i po imprezach. Nie bez znaczenia jest również alkohol.

Dr Jacquie Lavin, który przeprowadził badania, podkreśla jak istotny wpływ na masę ciała ma alkohol. Specjalista wyjaśnia, że napoje wyskokowe powodują zwiększony apetyt, co skutkuje tym, że jemy więcej. Najczęściej są to rzeczy solone, ostre albo tłuste.

Reklama

Należy pamiętać, że alkohol jest również bardzo kaloryczny i zwykle są to puste kalorie - 40 ml wódki zawiera w sobie 110 kalorii, 120 mln czerwonego słodkiego wina zawiera 150 kalorii, 40 ml whisky to 100 kalorii. A należy pamiętać, że zwykle na jednym kieliszku czy drinku się nie kończy.

Picie alkoholu powoduje również zaburzenie procesów wchłaniania się substancji odżywczych i spalania tłuszczu. W efekcie, tłuszcz, który powinien zostać spalony i stanowić źródło energii, zostaje zmagazynowany.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: tycie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy