Reklama

Reklama

Wegetarianie chudną szybciej

Wegetarianie chudną dwa razy szybciej - takie wnioski płyną z najnowszych badań. Jak podkreślają eksperci, wpływ na to ma nie sama kaloryczność mięsa, a wybory żywieniowe i zdrowszy styl życia, jaki idzie w parze z dietą roślinną.

Specjaliści wskazują, że skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiernej masy ciała, jest przejście na dietę wegetariańską. Jak wynika z najnowszych badań, osoby będące na diecie roślinnej chudną dwa razy szybciej niż przeciętni zjadacze mięsa.Jak wskazują specjaliści, ta zależność nie wynika wyłącznie z rezygnacji ze spożywania mięsa, a raczej stylu życia, jaki towarzyszy diecie roślinnej.

Badania wykazały, że wegetarianie dokonują zdrowszych wyborów żywieniowych, są bardziej aktywni fizycznie, poza tym nie są bywalcami restauracji fast food, co za tym idzie rzadziej sięgają po śmieciowe jedzenie.

Reklama

- Wszystkie nasze badania wskazują, że przejście na wegetarianizm to doskonały sposób na walkę z nadwagą. Nie chodzi jednak o kaloryczność mięsa. Jednak badania wskazują, że posiłki mięsożerców są zdecydowanie bardziej kaloryczne ze względu na sposób przygotowywania dań - wyjaśnia Lee Smith z Forza Supplements, zleceniodawcy badania. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy