Reklama

Reklama

Wieczorne podjadanie

O ile łatwo jest wytrwać na diecie w ciągu dnia kiedy czas płynie szybko, a my jesteśmy ciągle zajęci to wieczory bywają trudne.

Właśnie wieczorem większość z nas stwierdza, że ta dieta nie ma sensu rzuca się na jedzenie i cały mizerny wysiłek idzie na marne.

Cały dzień byłaś dzielna. Zjadłaś 4 posiłki o odpowiedniej porze, co nieco podjadłaś - ale wszystko zdrowe, same owoce i warzywa. Wszystko więc było w jak najlepszym porządku. Aż do godziny 19. Wtedy też twój wzrok coraz częściej biegł w kierunku kuchni, a przed oczami stawały ci coraz smaczniej wyglądające przekąski. Dalszy scenariusz już znasz. Chwila słabości, a przed snem znowu wyrzuty sumienia i kolejna obietnica poprawy. Wcale nie musi tak być. Tutaj przedstawiamy Ci kilka sprawdzonych sposobów na to, jak walczyć z takimi problemami.

Reklama

1. Napij się czegoś - dla niektórych zbawienna okazuje się szklanka wody z cytryną inni wolą ziołowe herbatki. Wypróbuj oba sposoby. My rekomendujemy lekki napar z zielonej herbaty. Wypełni żołądek, a także pozytywnie wpłynie na twój metabolizm.

2. Poczytaj gazetę - nic tak nie motywuje jak sukcesy innych. Im się udało - to ja też dam radę. Z kolorowych pism patrzą na ciebie piękne kobiety i opisują jak im udało się osiągnąć zgrabną sylwetkę - to pomaga. Spróbuj! Zdarza się jednak, że sukcesy innych mogą cię jeszcze bardziej rozdrażnić. Jeżeli tak, lepiej wypróbuj coś innego.

3. Zadzwoń do koleżanki - najlepiej do tej, która też jest na diecie. Ale nie dzwoń do niej po, to by się usprawiedliwić lub co gorsza ją także namówić do zbrodni. Porozmawiaj z tą, która ma silną wole i ciebie także przekona, że nie warto poddawać się chwilowej słabostce.

4. Zajmij się czymś - może to być pranie, sprzątanie, mycie okien - o ile masz na to ochotę. Najlepiej jednak zrób coś przyjemnego. Coś dla duszy lub ciała. Ciepła kąpiel, maseczka (najlepiej mocno ściągająca - uniemożliwi jedzenie), dobra książka. Wybór zależy od ciebie - bądź kreatywna.

5. Zachęć domowników do wspólnych zajęć - pograjcie w scrabble, monopol, nawet stare, zapomniane szachy mogą się przydać. Grając, rozmawiając i śmiejąc się szybko zapomnisz, że byłaś głodna.

6. Znakomitym sposobem na walkę z zachciankami jest spacer lub inna forma aktywności fizycznej - ubierz swoje ulubione tenisówki i ruszaj. To nie tylko zapobiegnie zjedzeniu jakiegoś wysokokalorycznego ciastka ale również zagwarantuje ci zdrowy i spokojny sen.

A jeżeli naprawdę, ale to naprawdę musisz coś przegryźć, to zadbaj o to,by było to coś zdrowego. Owocowa sałatka czy gotowane warzywa w umiarkowanej ilości na pewno nie zaszkodzą twojej diecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy