Reklama

Reklama

Wygodny materac - zdrowy sen

Prawie jedną trzecią życia spędzamy w łóżku. Warto więc zadbać o komfort nocnego wypoczynku.

Kupując materac, należy brać pod uwagę wiek, wzrost i wagę, a także ewentualne dolegliwości kręgosłupa osoby, dla której jest przeznaczony. Jeśli zostanie wybrany dobrze, zapewni ciału relaks. Kiedy dokonamy niewłaściwego wyboru, nie pozwoli odpocząć mięśniom pleców i karku oraz kręgosłupowi. Najlepsze są materace, które charakteryzują się tzw. elastycznością punktową. Oznacza to, że bardzo dobrze dopasowują się do nacisku wywieranego przez każdą część naszego ciała. Wśród nich wyróżniamy:

Kieszeniowe

To nowoczesne materace sprężynowe. Każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszeni obłożonej specjalną pianką. Pod wpływem ciężaru ciała nacisk następuje tylko w bezpośrednio obciążonej części, a nie na powierzchni całego materaca. Jeśli śpią na nim dwie osoby, ta lżejsza nie zsuwa się w kierunku cięższej. Materace te mają różne twardości i nie skrzypią.

Reklama

Cena od 430 zł do 900 zł

Lateksowe

Są wykonane z jednego bloku lateksu, który jest bardzo sprężysty i elastyczny. Dzięki temu równomiernie podpiera ciało, zapewniając właściwe krążenie krwi. Płyty lateksowe "oddychają" i zapobiegają rozwojowi bakterii. Materace lateksowe są stosunkowo cienkie, dlatego nie nadają się dla osób z nadwagą, ze względu na możliwość ucisku przez stelaż.

Cena od 825 zł do 1780 zł

 Piankowe

Ich wkład jest z pianek. Zwykła pianka termoelastyczna szybko się kruszy, ma słabe właściwości ortopedyczne. Wykonany z niej materac szybko się deformuje, w zasadzie nadaje się do okazjonalnego spania. Jego zaletą jest cena (245 zł). Lepsze są materace z pianek wysokoplastycznych (od 673 zł). Dopasowują się do kształtu ciała, są trwałe. Ale większa niż 80 kg waga śpiącego może je odkształcać.

Cena od 245 zł do 895 zł

Ortopedyczne

Są wypełnione wysokiej jakości, przewiewną i antyalergiczną pianką termoelastyczną, nazywaną pianką z pamięcią. Ustępuje ona pod ciężarem i mięknie pod wpływem temperatury ciała; najbardziej tam, gdzie temp. jest najwyższa. Materac idealnie dopasowuje się do ciała. Kręgosłup ma możliwość fizjologicznego ułożenia. Mięśnie odpoczywają, krew ma łatwy przepływ.

Cena od 1450 zł do 2058

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: Materac

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy