Zdrowe odżywianie w pracy

Prawidłowe odżywianie jest podstawowym warunkiem utrzymania szczupłej sylwetki i dostarcza substancji odpowiedzialnych za jasność i szybkość myślenia, pamięć długotrwałą i przytomność umysłu.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Pośpiech i duża ilość obowiązków sprawia, że pracownik biurowy zapomina o regularnych posiłkach. W momencie gdy poczuje głód, zadowala się gotowymi potrawami typu pizza i fast food. W połączeniu z brakiem aktywności fizycznej prowadzi to do nadwagi, a następnie do otyłości.

Co jeść w pracy?

Posiłki do pracy:

Pożywne śniadanie, np. pełnoziarniste płatki z mlekiem, bogate w substancje odżywcze dostarczy nam niezbędnej energii na cały dzień. Dlatego ważne jest, by nie wychodzić z domu na czczo. Nie powinno się również omijać kolejnych posiłków, gdyż uczucie głodu powoduje sięganie po tuczące i niezdrowe przekąski.

Drugie śniadanie: dwie kromki pieczywa chrupkiego i mały kefir lub maślanka z dwiema łyżkami otrąb pszennych.

Dla wygody można całe opakowanie pieczywa chrupkiego i otrąb pszennych zostawić w pracy, gdyż są to produkty suche o długim terminie ważności. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy spakować te produkty w torebki foliowe.

Obiad: spaghetti z sosem pomidorowym (120-130 g ulubionego makaronu razowego, pierś z kurczaka pokrojona na drobno i podsmażona, sos pomidorowy - pół puszki pomidorów, przyprawy) lub schab z warzywami (plaster schabu rozbity i usmażony z przyprawami, ulubione warzywa uduszone lub ugotowane na parze) lub kanapka z polędwicą i sałatka (dwie kromki pieczywa razowego, 4 plasterki polędwicy, sałata, pomidor, ogórek, łyżeczka oliwy z oliwek, ulubione przyprawy) lub dwie kromki pieczywa chrupkiego i sałatka z łososiem lub tuńczykiem (plaster łososia lub tuńczyk, sałata, pomidor, ogórek kwaszony, 2-3 łyżki kukurydzy, łyżeczka oliwy z oliwek, ulubione przyprawy).

Podwieczorek: dowolny owoc.

Jak to zrobić?

Nieprzewidziane sytuacje

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas