Reklama

Zdrowotne działanie lwiej paszczy. Ten kwiat kryje w sobie tajemnicę

Lwia paszcza, czyli wyżlin większy, posiada cenne właściwości prozdrowotne, o których istnieniu wielu entuzjastów roślin nie wie. Z pewnością warto je poznać. Co, poza pięknym wyglądem, oferuje nam urodziwa lwia paszcza?

Lwia paszcza, czyli wyżlin większy i jego miejsce w medycynie naturalnej

Wyżlin większy, szerzej znany pod swoją popularną nazwą lwia paszcza, zalicza się do rodziny roślin babkowatych. Jego ojczyzną jest obszar śródziemnomorski. Lwia paszcza kwitnie od czerwca do października.  

Od dawna znane wywary i preparaty z lwiej paszczy stosuje się we wspomaganiu leczenia chorób wątroby, szkorbutu, wrzodów, hemoroidów, dolegliwości skórnych, infekcji układu moczowego, artretyzmu, reumatyzmu. Lwia paszcza wykazuje też właściwości przeciwnowotworowe, obniżając ryzyko pojawienia się komórek rakowych. Ma dobry wpływ na pamięć i koncentrację, a także spowalnia proces starzenia się. Dodatkowo lwia paszcza wykazuje działanie:

Reklama
  • przeciwzapalne
  • przeciwgorączkowe
  • moczopędne
  • przeciwalergiczne
  • oczyszczające
  • przeciwbólowe i odtruwające

Dlaczego wyżlin większy posiada tak szerokie właściwości? W roślinie znajdziemy ważne składniki takie jak flawonoidy, olejki eteryczne, śluzy, antocyjany i sole mineralne. 

Zobacz również: Moczenie stóp w occie: Na co pomaga?

Zdrowa herbata wprost z paszczy lwa

By skorzystać z tego naturalnego leku, najlepiej przyrządzić z niego "herbatkę", czyli wywar. Przygotowuje się go z 4 łyżeczek drobno pociętych świeżych liści tej rośliny, które zalewamy gorącą wodą.

Po pięciu minutach parzenia odcedzamy napar. Możemy pić niewielkie ilości tego płynu kilka razy dziennie, ale też nasączyć nim gazę i stosować jako okład.

Zobacz również: Ocet jabłkowy i jego liczne zastosowania! 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: medycyna naturalna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama