Reklama

Reklama

Zimna kąpiel zmniejsza ryzyko miażdżycy i cukrzycy

Na taki efekt wskazują wyniki badań prowadzonych przez naukowców z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Sprawdzili oni, że na skutek regularnego kontaktu z zimną wodą, czy to w wannie, pod prysznicem, czy podczas tzw. morsowania, zmniejsza się w organizmie tzw. ogólnoustrojowy stan zapalny. A to ma bardzo korzystny wpływ na układ krążenia i wszystkie tkanki przyswajające glukozę. Powoduje bowiem, że w tętnicach krąży mniej złego cholesterolu, spada ilość szkodliwych trójglicerydów, zaś komórki nie zamykają się na glukozę (i nie występuje insulino - oporność). 

Zimne kąpiele na pewno dobrze jest połączyć ze zdrową (np. znaną jako środziemnomorska) dietą i częstym wysiłkiem fizycznym - gimnastyką, spacerami.

Reklama

***Zobacz także***

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje