Reklama

Zioła dla pięknej cery i włosów

Myślisz, że skuteczne kosmetyki są bardzo drogie? Preparaty o doskonałym działaniu możesz przygotować w domu ze składników, które znajdziesz w kuchni, ogródku i na własnym parapecie.


Zioła mają ogromną moc, są łatwo dostępne i niedrogie. Wiele z nich możemy samodzielnie wyhodować w przydomowym ogródku lub w doniczce, a następnie wykorzystać w kuchni, domowej apteczce i oczywiście w domowym SPA.  To sposób na kosmetyki całkowicie naturalne, przyjazne dla organizmu i środowiska, pozbawione konserwantów i niebezpiecznych substancji chemicznych.  Przygotowanie upiększających maseczek i naparów jest proste i zajmuje najwyżej kilkanaście minut. Za to efekty są rewelacyjne!

Dla pięknej i promiennej skóry

Rumianek - działa przeciwzapalnie i łagodząco, dlatego napary z rumianku idealnie nadają się do przemywania cery tłustej, łojotokowej, zaczerwienionej. Pomaga zwalczyć trądzik, wygładza i tonizuje.

Reklama

Mięta - odświeża cerę, reguluje ilość wydzielanego przez skórę tłuszczu. Zmiękcza, wygładza, łagodzi i odżywia. Idealna dla skóry tłustej

Krwawnik - łagodzi i regeneruje, doskonale oczyszcza. Działa przeciwzmarszczkowo. Przyspiesza gojenie.

Nagietek - działa bakteriobójczo i grzybobójczo, łagodzi podrażnienia, regeneruje i wygładza skórę szorstką.  Idealnie sprawdza się w przypadku  skóry suchej, wymagającej i wrażliwej.

Lawenda  - odświeża, odkaża, relaksuje. Idealna do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.

Szałwia -  działa przeciwzapalnie i łagodząco. Oczyszcza, wzmacnia naczynka krwionośne. Ekstrakty z liści szałwii mają działanie antyoksydacyjne,

Łagodząca maseczka z rumianku

 Zmiksować po łyżce: suszonego rumianku, siemienia lnianego, płatków owsianych. Dodać łyżkę mąki ziemniaczanej i zalać niewielką ilością gorącej wody. Dobrze wymieszać. Ciepłą maseczkę nakładać na twarz na 10 minut. Zmywać ciepłą wodą.

Miętowa maseczka do skóry tłustej

Z 4 łyżki mięty zagotować w 150 ml wody, przecedzić. Gorącym naparem zalać 4 łyżki płatków owsianych , tak by powstała papka. Letnią maseczkę nakładać na 15 minut.

Ziołowo-miodowa maseczka do sery suchej

Po łyżeczce miodu, rumianku i szałwii zmieszać z łyżką mleka w proszku. Dodać kilka kropel oliwy i odrobiną wody. Gotową papkę nakładać na 20 minut.

Odżywcza maseczka krwawnikowo-nagietkowa dla cery normalnej

2 łyżki płatków nagietka i garść liści krwawnika zmiksować z 2 łyżkami siemienia lnianego. Dodać odrobinę ciepłego mleka, tak aby powstała papka. Nakładać na 15 minut.

Pachnąca maseczka ziołowa

Po łyżeczce rozmarynu, rumianku i lawendy zalać wrzątkiem, odcedzić. Dodać płatki owsiane w takiej ilości, aby powstała papka. Letnią maseczkę nakładać na twarz na 10 minut.

Lotion szałwiowy dla cery naczynkowej

Łyżeczkę szałwii zalać 100 ml wrzątku i zaparzać 10 minut. Przecedzić, używać do przemywania skóry.

 Zioła dla lśniących i zdrowych włosów

Rumianek - oprócz tego, że ma działanie przeciwzapalne i łagodząco, delikatnie rozjaśnia włosy, dlatego jest doskonałym składnikiem płukanek dla włosów jasnych.

Łopian - wzmacnia cebulki i naprawia strukturę włosów. Przeciwdziała wypadaniu i przetłuszczaniu się włosów. Zwalcza łupież. Działa przeciwbakteryjnie i grzybobójczo.

Pokrzywa - wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i przeciwdziała łupieżowi.

Nagietek - idealny do pielęgnacji włosów suchych. Wzmacnia je i dodaje blasku. Działa przeciwbakteryjnie i grzybobójczo

Skrzyp polny - wzmacnia włosy i zapobiega ich siwieniu.

 

Płukanka łopianowo-tatarakowa dla włosów przetłuszczających się

Po łyżce łopianu i tataraku zalać szklanką wrzątku i gotować na małym ogniu przez 3 minuty (nie dopuszczając do wrzenia. Odstawić na 15 minut pod przykryciem, a następnie odcedzić.

Płukanka nagietkowa dla włosów suchych

2 łyżki nagietka zalać litrem wrzątku i odstawić pod przykryciem na 15 minut. Przecedzić.

Płukanka rumiankowo-chmielowa wzmacniająca dla włosów jasnych

Po łyżce rumianku i szyszek chmielu (sproszkowanych) zalać litrem wrzątku, zaparzać 15 minut, przecedzić.

Płukanka z pokrzywy dla włosów ciemnych

4 łyżki suszonej pokrzywy zalać litrem wrzątku. Przecedzić, dodać łyżkę octu.

  IG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: natura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy