Reklama

Zioła, które oczyszczą twoją wątrobę

Wątroba to najważniejszy organ, jaki posiadasz i powinieneś o nią zadbać, jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem. Prawidłowe funkcjonowanie pozostałych organów zależy od tego, jak zatroszczysz się o swoją wątrobę. Z tego powodu warto przyjrzeć się poniższej liście ziół, które mogą w naturalny sposób oczyścić twoją wątrobę i woreczek żółciowy usuwając z nich toksyny.

Korzeń cykorii

Korzeń cykorii ma wspaniałe właściwości wspomagające proces oczyszczania wątroby oraz woreczka żółciowego. Pomaga zapobiegać tworzeniu się kamieni w woreczku żółciowym oraz w wątrobie. Zalej łyżeczkę korzeni dwiema szklankami wrzącej wody, a otrzymasz zdrową herbatkę, którą należy pić dwa razy dziennie.

Kora z drzewa Borututu

Kora z tego drzewa posiada liczne właściwości, przez które od wielu lat jest stosowana do usuwania toksyn z wątroby, woreczka żółciowego oraz ogólnie z układu pokarmowego. Kora z drzewa Borututu sprawdza się również świetnie w oczyszczaniu krwi. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy pomaga wzmocnić organizm, dzięki czemu jest on w stanie chronić się przed toksynami obecnymi w środowisku, wodzie, jedzeniu oraz tymi wywoływanymi przez stres.

Reklama

Glistnik jaskółcze ziele

Roślina ta jest często stosowana do oczyszczania wątroby oraz woreczka żółciowego, oczyszczania krwi, a także pomocniczo w leczeniu problemów oddechowych oraz na objawy niestrawności.

Nasiona ostropestu plamistego

Nasiona te potrafią zwiększyć możliwość regenerowania się tkanek w wątrobie. Zanikanie tych tkanek jest spowodowane chorobami lub występuje w naturalny sposób. Nasiona ostropestu plamistego zwiększają produkcję żółci, która jest bardzo ważna, dla bardziej efektywnego funkcjonowania wątroby. Napar z nasion ostropestu plamistego pomaga skutecznie kontrolować poziom cholesterolu i dostarcza organizmowi sporej dawki przeciwutleniaczy, które odgrywają kluczową rolę w eliminowaniu wolnych rodników. Napój ten pomaga również zapobiegać stanom zapalnym wątroby oraz woreczka żółciowego.

Liście mięty

Napar z liści mięty w połączeniu z naparem z liści mięty zielonej stanowią niezwykle skuteczne połączenie we wspomaganiu właściwego funkcjonowania wątroby i woreczka żółciowego, a także całego układu pokarmowego. Jest tak, ponieważ obydwie rośliny mają właściwości pomagające rozluźniać mięśnie oraz redukować dyskomfort powodowany przez kolkę, która jest wynikiem problemów z żołądkiem.

Chanca Piedra

Zalety tej niesamowitej rośliny zostały niedawno odkryte, a jest ona znana ze swojej niezwykłej skuteczności w zapobieganiu problemom z wątrobą i nerkami i wspomaganiu ich eliminacji.

Aby właściwie sporządzić napar z Chanca Piedra zagotuj (w przybliżeniu) trzy szklanki wody i dodaj do niej trzy łyżki stołowe liści Chanca Piedra. Po 15 minutach wrzenia zmniejsz ogień i zaparzaj liście. Tak wykonany napar pij trzy razy dziennie przez tydzień.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować tej rośliny. Osoby z cukrzycą oraz nadciśnieniem powinny zachować ostrożność w jej spożywaniu.

Kurkuma

Kurkuma to silny przeciwutleniacz, dzięki czemu znacząco wspomaga eliminację toksyn z organizmu. Oczyszcza twoje ciało, aby było w jak najlepszym stanie zdrowia. Kurkuma wspomaga także krążenie krwi, dlatego też jej regularne spożywanie jest zalecane w celu utrzymania zdrowej wątroby.

Korzeń szczawika żółtego

Ten korzeń jest bardzo skuteczny w kuracji oczyszczającej, ponieważ eliminuje niektóre substancje szkodliwe dla wątroby i woreczka żółciowego. Potrafi również pobudzać przewód pokarmowy, co pomaga osobom cierpiącym na zaparcia. Korzeń szczawika żółtego może nawet przynieść ulgę w przypadku problemów z nerkami, ponieważ zwiększa produkcję moczu, co wspomaga eliminację szkodliwych substancji, które mogą się znajdować w nerkach, pęcherzu oraz całym organizmie.

Pamiętaj…

Rośliny stanowią znaczącą pomoc w leczeniu chorób, a zwłaszcza w zapobieganiu im. Z tego powodu należy wiedzieć jak stosować każdą z nich oraz trzeba zachować szczególną ostrożność stosując kuracje z ich wykorzystaniem. Nie wolno również spożywać więcej niż zalecana ilość, ponieważ można osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ziołolecznictwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy