Reklama

5 pomidorów za 40 zł? Tiktokerka była w szoku, gdy zobaczyła paragon

Pomidor to jedno z ulubionych warzyw Polaków, choć z naukowego punktu widzenia jest owocem. Do najpopularniejszych gatunków należą malinowe. Niestety ich ceny są wyższe od pozostałych, w szczególności zimą. Przekonała się o tym pewna tiktokerka, która była w szoku, gdy zobaczyła paragon z zakupów.

Choć inflacja szaleje już od wielu miesięcy, niektóre ceny wciąż potrafią nas zaskoczyć. Co jakiś czas w sieci pojawiają się tzw. paragony grozy z restauracji czy sklepów. Chodzi nie tylko o wykwintne dania lub luksusowe produkty, ale także o te podstawowe.

Tiktokerka narzeka na ceny pomidorów

Tak też było i w tym przypadku. Pewna młoda kobieta była w szoku, kiedy zobaczyła na paragonie ze sklepu, ile zapłaciła za pięć pomidorów. Jej zdziwienie było tym większe, że zakupy robiła w Biedronce, czyli sieci marketów o teoretycznie niższych cenach.

Tiktokerka o pseudonimie @irlikkk podpisała swoje nagranie "dorosłe życie check". Kobieta zrobiła duże zakupy za ponad 130 złotych. Na filmie wspomina jednak tylko o pomidorach malinowych - kupiła takich pięć, dość spory i zapłaciła za nie 40 złotych - kilogram kosztuje 24,99 złotych.

Reklama

Czytaj także: Malinowe, bawole serca, daktylowe. Które pomidory wybrać?

Ceny pomidorów zimą

Opinie na temat nagrania były podzielone. Z jednej strony internauci zgadzali się w komentarzach z tym, że taka cena za pomidory jest przesadą.

Jednak inni zwracali uwagę na to, że jest poza sezonem i nic dziwnego, że pomidory tyle kosztują, a zwłaszcza malinowe.

Faktycznie od wielu lat pomidory, szczególnie malinowe, zimą są znacznie droższe. Pochodzą one bowiem z importu i ze szklarni, a w dodatku nie mają takiego smaku jak te wygrzane w słońcu. Dlatego też poza sezonem lepiej kupować ich słodsze odmiany, które są także tańsze.

Zobacz również: TikTok zablokował konto 16-latki z powodu trądziku. "Makabryczne treści"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pomidory malinowe | TikTok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy