5 pomidorów za 40 zł? Tiktokerka była w szoku, gdy zobaczyła paragon

Pomidor to jedno z ulubionych warzyw Polaków, choć z naukowego punktu widzenia jest owocem. Do najpopularniejszych gatunków należą malinowe. Niestety ich ceny są wyższe od pozostałych, w szczególności zimą. Przekonała się o tym pewna tiktokerka, która była w szoku, gdy zobaczyła paragon z zakupów.

Pomidory malinowe poza sezonem kosztują znacznie więcej
Pomidory malinowe poza sezonem kosztują znacznie więcej123RF/PICSEL

Choć inflacja szaleje już od wielu miesięcy, niektóre ceny wciąż potrafią nas zaskoczyć. Co jakiś czas w sieci pojawiają się tzw. paragony grozy z restauracji czy sklepów. Chodzi nie tylko o wykwintne dania lub luksusowe produkty, ale także o te podstawowe.

Tiktokerka narzeka na ceny pomidorów

Tak też było i w tym przypadku. Pewna młoda kobieta była w szoku, kiedy zobaczyła na paragonie ze sklepu, ile zapłaciła za pięć pomidorów. Jej zdziwienie było tym większe, że zakupy robiła w Biedronce, czyli sieci marketów o teoretycznie niższych cenach.

Tiktokerka o pseudonimie @irlikkk podpisała swoje nagranie "dorosłe życie check". Kobieta zrobiła duże zakupy za ponad 130 złotych. Na filmie wspomina jednak tylko o pomidorach malinowych - kupiła takich pięć, dość spory i zapłaciła za nie 40 złotych - kilogram kosztuje 24,99 złotych.

Ceny pomidorów zimą

Opinie na temat nagrania były podzielone. Z jednej strony internauci zgadzali się w komentarzach z tym, że taka cena za pomidory jest przesadą.

Kanapka z masłem i pomidorem stała się towarem luksusowym
To jest jakiś dramat a ja np. kocham pomidory i jem codziennie

Jednak inni zwracali uwagę na to, że jest poza sezonem i nic dziwnego, że pomidory tyle kosztują, a zwłaszcza malinowe.

Jest styczeń a ludzi chcą by pomidory malinowe były tanie
Zima jest, kup w puszce, będzie taniej

Faktycznie od wielu lat pomidory, szczególnie malinowe, zimą są znacznie droższe. Pochodzą one bowiem z importu i ze szklarni, a w dodatku nie mają takiego smaku jak te wygrzane w słońcu. Dlatego też poza sezonem lepiej kupować ich słodsze odmiany, które są także tańsze.

Michał Szczygieł wyznał, czego nie akceptuje.Zdanowicz pomiędzy wersamiINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas