Reklama

Reklama

TikTok zablokował konto 16-latki z powodu trądziku. "Makabryczne treści"

- To, że masz pryszcze i trądzik nie oznacza, że nie jesteś piękna – tłumaczy Eva Grant, 16-latka, która na TikToku mówi o swojej walce z problemami skórnymi. Niestety, konto nastolatki, jakiś czas temu zostało zbanowane. Powód? TikToku uznał, że treści, które Grant serwuje swoim odbiorcom, są zbyt „makabryczne”. Influencerka nie zamierza się poddawać. - Następnego dnia otworzyłam nowe konto – tłumaczy.

TikTok uznał jej trądzik za "makabryczną treść"

Eva Grant jest wyjątkowo piękną nastolatką. Została okrzyknięta Miss Teen Galaxy York, a już niedługo zawalczy o tytuł najpiękniejszej w wyborach międzynarodowych. 16-latka jeszcze niedawno zmagała się z uciążliwym trądzikiem. Wyleczenie problemów skórnych wiele ją kosztowało. Przez dwa lata szukała rozwiązania swoich problemów. Dziś, mocniejsza o te doświadczenia, uświadamia społeczność TikToka, jak trudne i bolesne potrafi być leczenie zmian skórnych. - Chcę, żeby ludzie mieli świadomość, że trądzik jest czymś normalnym — tłumaczy Eva Grant.

Konto 16-latki systematycznie rosło w siłę. Użytkownicy zmagający się z trądzikiem w komentarzach dziękowali Grant za wsparcie. Niestety, nagle TikTok zablokował nastolatce dostęp do jej kanału. Konto zostało usunięte bez ostrzeżenia. Powód?  - Uznali, że treści, które publikuję, są zbyt "makabryczne" - wyznała 16-latka w rozmowie z BBC.

Reklama

Eva Grant nie mogła  uwierzyć, gdy zobaczyła uzasadnienie decyzji TikToka. Postanowiła natychmiast przesłać do administratorów aplikacji e-maila. Zaznaczyła w nim, że nie zgadza się z przedstawionym uzasadnieniem i uważa działanie firmy za szkodliwe. Podkreśliła, że nadal zamierza walczyć ze stereotypami dotyczącymi trądziku. - Następnego dnia otworzyłam nowe konto — wyznała w rozmowie z mediami.

Zobacz również: Soda oczyszczona to dobry sposób na trądzik?

Eva Grant nie zamierza się poddawać

TikTok postanowił odpowiedzieć 16-latce na jej mailowy sprzeciw. Administratorzy popularnej aplikacji przyznali się do błędu, przywrócili funkcjonalność poprzedniego konta Evy Grant, jednocześnie przepraszając ją za uzasadnienie decyzji.

Eva Grant w rozmowie z BBC zaznaczyła, że niesprawiedliwość, jaka ją spotkała, znacząco wpłynęła na jej motywację. 16-latka zamierza teraz z jeszcze większą determinacją walczyć o to, żeby osoby zmagające się z przewlekłymi problemami skórnymi mogły czuć się w swoim ciele komfortowo. 

Zobacz również: Jak walczyć z trądzikiem u dorosłych?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trądzik | TikTok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy