70-letnia Hinduska urodziła dziecko. To jej pierwszy potomek!

Jivunben Rabari, 70-letnia mieszkanka Indii właśnie została mamą. Kobieta urodziła swoje pierwsze dziecko i co ciekawe, wcale nie jest najstarszą matką na świecie!

70-letnia Hinduska urodziła dziecko i jest jedną z najstarszych matek na świecie
70-letnia Hinduska urodziła dziecko i jest jedną z najstarszych matek na świecie Jam Press/Rare Shot News / SplashNews.com/East NewsEast News

Jivunben Rabari i jej 75-letni mąż Maldhari przez wiele lat starali się o dziecko. Niestety, wszystkie próby poczęcia potomka kończyły się niepowodzeniem, więc para postanowiła ostatecznie zdecydować się na zapłodnienie in vitro.

Zaawansowany wiek małżonków utrudniał sprawę, ale znalazła się klinika, która postanowiła pomóc parze. Lekarz prowadzący, Naresh Bhanushali wspomina, że małżonkowie nalegali tak długo aż postanowił wreszcie poddać parę zabiegowi in vitro.

70 - letnia mieszkanka Indii urodziła swoje pierwsze dziecko!

Kilka dni temu Jivunben Rabari urodziła swoje pierwsze dziecko, stając się jedną z najstarszych matek na świecie. Choć kobieta nie posiada dowodu tożsamości i nie ma pewności ile dokładnie ma lat, mieszkańcy wioski Mora, w której mieszka, przekonują, że jest świeżo po 70-tce.

Choć wiek młodej mamy robi wrażenie, to nie jest ona rekordzistką! Tytuł najstarszej matki na świecie należy bowiem do pochodzącej także z Indii, Erramatti Mangayamma. Erramatti została mamą dwóch dziewczynek w wieku 74 lat, w 2019 roku. 

70-letnia Jivunben Rabari i jej 75-letni mąż Maldhari
70-letnia Jivunben Rabari i jej 75-letni mąż Maldhari Jam Press/Rare Shot News / SplashNews.com/East NewsEast News
Przemysław Sadowski dosadnie o show-biznesie w PolsceNewseria Lifestyle/informacja prasowa

***

Zobacz również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas