Reklama

83-latka obroniła pracę magisterską. "To była niesamowita podróż"

Na naukę nigdy nie jest za późno. Doskonałym tego przykładem jest Brytyjka Norah Button, która w wieku 83 lat zdobyła tytuł magistra. To było niesamowita podróż - przyznała jedna z najstarszych absolwentek na świecie.

Norah Button pochodzi z Liverpoolu i za sprawą swojej babci większość swojego życia zajmuje się teatrem i tańcem. Kobieta, mając 83 lata, uznała, że najwyższa pora wybrać się na studia. Jak pomyślała, tak zrobiła. Button ukończyła kierunek związany z teatrem na Uniwersytecie Johna Mooresa w Liverpoolu.

Button chciała poznać wszystkich studentów ze swojego roku, ale na przeszkodzie stanęła pandemia, dlatego też zajęcia odbywały się online. Jak sama przyznała - największym problemem stanowiło dla niej korzystanie z komputera, ale dzięki pomocy znajomego, szybko nauczyła się podstawowych programów, niezbędnych do uczestniczenia w wykładach.

Reklama

Czytaj także: Seks po studencku

Co więcej - Norah Button nie zrezygnowała ze studiów nawet po tym, jak w 2021 r. przeszła dwa zawały serca. 83-latka przeszła cztery operacje wszczepiania bypassu serca. Będąc w szpitalu, pożyczyła od pielęgniarki laptopa, by na bieżąco śledzić wykłady.

Norah Button obroniła pracę magisterską, stając się jedną z najstarszych absolwentek w Wielkiej Brytanii. Kobieta przyznała także, że chciałaby przeżyć jeszcze co najmniej 17 lat, wykorzystując ten czas na jej ukochany taniec.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama