Afera z kobietami i kotem w tle

Ewa jest młodą, odrobinę naiwną i nieco szaloną dziennikarką popularnej gazety "Bazar Warszawski", która poszukuje wielkich tematów, a prywatnie tęskni za wielką miłością. Kiedy wpada na trop tajemniczej afery, postanawia nie zważając na niebezpieczeństwa podjąć własne śledztwo.

Pomaga jej Adam, policjant od dawna równie gorąco co nieszczęśliwie zakochany w Ewie. Szybko okazuje się, że za całą sprawą kryje się międzynarodowa szajka handlująca kobietami, do akcji wkracza Interpol i polska policja, a Ewa wpada w sam środek gangsterskich porachunków.

Reklama

Na szczęście czuwa nad nią jeszcze kot imieniem Błażej, jeden z ważnych bohaterów powieści, który do tego zaskakująco celnie i zjadliwie komentuje poczynania ludzi.

"Ewa i złoty kot" to debiut Joanny Szymczyk, porywająca powieść kryminalna pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji, kontynuująca najlepsze tradycje kryminałów o zacięciu komediowym.

Błyskotliwy styl, wyraziste sylwetki bohaterów, a przede wszystkim zgrabnie skonstruowana fabuła sprawiają, że jest to lekka, wciągająca lektura dla wszystkich poszukujących dobrej rozrywki.

INTERIA.PL jest patronem medialnym książki. Przeczytaj więcej, weź udział w konkursie

Dowiedz się więcej na temat: afera

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje