Reklama

Reklama

​Alexandra Bracken: Mroczne umysły

2 kwietnia nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się książka dla młodzieży Mroczne umysły Alexandry Bracken.

USA w nieokreślonej przyszłości. Tajemniczy wirus zabija dzieci i młodzież.

Nieliczni, którzy pozostali przy życiu, zaczynają przejawiać niezwykłe zdolności: potrafią panować nad ogniem lub elektrycznością, zadziwiają umiejętnościami matematycznymi albo wpływają na myśli innych ludzi.

Rząd, z sobie tylko wiadomych powodów, gromadzi "odmieńców" w obozach rehabilitacyjnych, które w istocie są obozami pracy. W zależności od posiadanych zdolności dzieci są oznaczane kolorami. Najbardziej niebezpieczne grupy - Pomarańczowi i Czerwoni - są eliminowane.

Reklama

Poznajcie Ruby. Ruby potrafi wdzierać się do umysłów, a nawet wymazywać wspomnienia. Została przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jest ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywa to, żeby przetrwać.

O autorce

Alexandra Bracken jest dwudziestokilkuletnią pisarką, ale jej książki już trafiły na listy bestsellerów "New York Timesa". Swoją pierwszą powieść, Brightly Woven (2010), napisała w prezencie urodzinowym dla przyjaciela. Alexandra pochodzi z Arizony, obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie oprócz pisania zajmuje się wydawaniem książek dla dzieci. Kocha Gwiezdne wojny i słucha klasycznego rocka.

Alexandra Bracken. Mroczne umysły. Wydawnictwo Otwarte. Premiera: 2 kwietnia 2014.


Wydawnictwo Otwarte
Dowiedz się więcej na temat: książka | Alexandra Bracken

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy