Arytmia uczuć

Nakładem wydawnictwa G+J Książki ukazał się wywiad rzeka z Januszem Leonem Wiśniewskim pt. Arytmia uczuć. Ta fascynująca rozmowa przeprowadzona przez Dorotę Wellman stanowi refleksyjną opowieść o życiu dojrzałego mężczyzny.

article cover
Wydawnictwo G+J

Zapytany przez Wellman o powód, dla którego zdecydował się na studiowanie fizyki, Wiśniewski odpowiada: Zawsze mnie interesowało, dlaczego w ogóle istnieję, skąd jest ten świat i jaki był jego początek. Wierzyłem (...), że fizyka pozwala świat zrozumieć. Również często w sposób naukowy Wiśniewski uzasadnia ludzkie zachowania. I tak mówiąc o istocie zjawiska zakochania, powołuje się na teorię zróżnicowania genetycznego, z której wynika między innymi... kobieca tendencja do wywąchiwania genów.

W Arytmii uczuć Janusz L. Wiśniewski podejmuje się przede wszystkim krytycznej analizy własnego życia. Okazuje się, że jednym z największych jego utrapień był nie tyle brak czasu, ile nieumiejętność ustalania priorytetów. W rozmowie z Wellman Wiśniewski przyznaje: Moim dylematem dzisiaj jest to, że źle rozplanowałem swój czas, że za dużo go poświęciłem sobie, a nie tym, z którymi powinienem być. Niezwykle ciekawie mówi też o swojej wrażliwości, fascynacji kobietami i więzi, jaka łączy go z córkami.

Arytmia uczuć to opowieść człowieka, który obok sukcesów zawodowych ma na swoim koncie porażki w życiu prywatnym. To również głębokie studium relacji damsko-męskich, w którym Wiśniewski wyjaśnia przede wszystkim swój własny stosunek do kobiet.

Janusz L. Wiśniewski - ur. W 1954 r. w Toruniu, naukowiec i pisarz. Posiada tytuł doktora habilitowanego chemii. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest autorem bestsellerowej powieści pt. S@motność w Sieci, za którą otrzymał w 2003 roku nagrodę Studencka Cooltura.
Janusz L. Wiśniewski
Arytmia uczuć

Wydawnictwo G+J
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas