Reklama

Błyskawiczny test IQ. Znajdziesz tu psa w 7 sekund?

Na tym obrazku spróbuj znaleźć ukrytego psa w pokoju, w którym trzymano wiele zabawek. Osoby o ponadprzeciętnej inteligencji mogą dostrzec do w zaledwie 7 sekund.

Powyższy obrazek jest trudną łamigłówką. Jest odpowiedni i dla dorosłych, i dla dzieci. Widzimy tu kobietę, która w ręku trzyma smycz i zdaje się, że szuka pieska. W pokoju panuje niezły bałagan, wszędzie pełno jest zabawek, gier i pluszaków, więc znalezienie niewielkiego zwierzaka, który gdzieś się ukrył, nie jest proste.

Czy to właśnie pluszaki są dobrą wskazówką do poszukiwań psiaka? Wielu z nas nie potrafi sobie z tym zadaniem poradzić. 

Stwierdzono, że jeśli uda ci się znaleźć ukrytego gdzieś w pokoju psa w ciągu zaledwie 7 sekund, może to być oznaką twojej niezwykłej inteligencji. Badania wykazały, że im więcej ćwiczysz swój mózg, rozwiązując trudne łamigłówki, tym lepiej dla jego kondycji.

Reklama

Pobawmy się jeszcze! Czas na zagadkę "kim jestem?"

Krótkie zagadki stymulują umysł, rozwijając umiejętności analityczne, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz kreatywność. Poprzez rozwiązywanie zagadek, umysł ćwiczy zdolności dedukcji i znajdowania nietypowych rozwiązań, jednocześnie oferując przyjemną formę relaksacji, poprawiając pamięć oraz ucząc cierpliwości. Czy rozwiążesz naszą zagadkę na inteligencję w mniej niż 3 minuty?

Zagadka "Kim jestem?". Rozwiążą ją jedynie najbardziej inteligentni

Prezentowana przez nas zagadka jest często używana, by sprawdzić inteligencję i spryt użytkowników. By ją rozwiązać, przyda się również kreatywność i nieszablonowe myślenie:

Zniknę za każdym razem, gdy wypowiesz moje imię. Kim jestem?

Co może zniknąć w momencie, kiedy wypowie się jego imię? Zastanów się - masz na to trzy minuty!

Zobacz również: "Mam miasta, ale nie mam domów" - trudna zagadka na inteligencję

Test na inteligencję: "Zniknę gdy wypowiesz moje imię". Rozwiązanie zagadki

Minęły trzy minuty a ty nadal nie wpadłeś na rozwiązanie, bądź zastanawiasz się, czy twój pomysł na odpowiedź jest poprawny? Oto rozwiązanie zagadki. Co znika za każdym razem, kiedy wypowiesz jego imię? Odpowiedź brzmi: cisza. Dlaczego? Kiedy wypowiesz słowo "cisza", cisza spowodowana brakiem mówienia zniknie - będzie tak za każdym razem. Czy wpadłeś na taką odpowiedź?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychotest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy