Reklama

Reklama

Bon turystyczny dla emerytów. Czy ktokolwiek go otrzyma?

Polski Bon Turystyczny wprowadzono w 2020 jako odpowiedź na związane z lockdownem problemy branży turystycznej. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę, robiąc ogromną furorę wśród polskich rodzin. Podobny prezent od państwa planowano początkowo zaoferować emerytom. Czy seniorzy dostaną bon na wakacje? Odpowiadamy.

Polski Bon Turystyczny w kwocie 500 złotych przyznawany był każdemu dziecku do 18. roku życia, którego rodzice mogli za jego pomocą opłacić nocleg w hotelu lub pensjonacie. Wówczas Polacy tłumnie ruszyli na urlopy, a po sukcesie całego przedsięwzięcia złożono wniosek o objęcie podobnym świadczeniem emerytów i rencistów.

Zobacz również: Dodatkowe pieniądze dla seniorów – kto może je otrzymać?

Jak dostać bon turystyczny dla emeryta?

Polski Bon Turystyczny, który przysługuje dzieciom do 18. roku życia wykorzystać można na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Można wykorzystać go najpóźniej do 30 września 2022 roku.

Reklama

W związku z ogromnym powodzeniem Polskiego Bonu Turystycznego złożono wniosek o objęcie nim emerytów i rencistów. Uprawnionych do jego utrzymania było wówczas około 9 milionów uprawnionych osób. Bon miał obowiązywać od 1 września 2021 roku do 31 marca 2022 roku. Czy kiedykolwiek emeryci mogą na niego liczyć?

Zobacz również: Czy emerytura po mężu należy się każdej wdowie? Podpowiadamy!

Czy emeryci dostaną bon na wakacje?

Bon Turystyczny dla rencistów i emerytów według projektu ustawy, miał wynosić tyle samo co bon przeznaczony dla dzieci.

Dokument przygotowano i przegłosowano w Senacie w czerwcu 2021 roku. W kolejnych posiedzeniach Sejmu ustawa nie została jednak procedowana. Do tej pory Nowelizacja Ustawy o Polskim Bonie Turystycznym dla seniorów nie została przyjęta.

Zobacz również: Emerytów i rencistów czeka ważna zmiana. Ministerstwo podaje szczegóły

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polski Bon Turystyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy