Reklama

Bon turystyczny. Nie wszystkim dzieciom przysługuje

Bon turystyczny to dodatek do wakacji w Polsce przysługujący na każde dziecko. Program finansowej pomocy działa od 2020 roku. Jego ważność obowiązuje do 30 września 2022 roku, jednak nie wszyscy mogą z niego skorzystać.

Bon turystyczny. Na czym polega?

Program Polski Bon Turystyczny powstał z myślą o pomocy polskim przedsiębiorstwom turystycznym w okresie pandemii, a także jako wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Bon o wartości 500 złotych przysługuje na każde dziecko, a na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności - podwojona kwota. 

Bon turystyczny. Kto nie dostanie?

Pierwotnie bon turystyczny miał obowiązywać do końca marca, jednak z powodu pandemii koronawirusa przedłużono jego ważność do 30 września 2022 roku. Jak się okazuje, nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Świadczenie na wakacje jest bowiem ściśle związane z programem 500+ - przysługuje tym dzieciom, które korzystają również z niego. 

Reklama

W bieżącym roku przysługuje on niejako w dodatku do świadczeń z poprzedniego roku. Dlatego też z bonu turystycznego nie będą mogli skorzystać rodzice, których dzieci urodziły się już w 2022 roku lub ci, którzy nie zdążyli złożyć wniosku o 500+ przed upływem 2021 roku.

Bon turystyczny. Jak wykorzystać?

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia pobytu na terenie Polski: w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także na kolonii czy obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym. Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe bez noclegu. Pełną listę obiektów przyjmujących bony można znaleźć na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

***

Zobacz również:

Bon turystyczny. Ile wynosi, jak go dostać? Najważniejsze informacje

Ważność bonu turystycznego. Czy trzeba się spieszyć?

Ponad 3,2 mln osób aktywowało bon turystyczny - prezes ZUS

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bon turystyczny | świadczenia na dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy