Reklama

Reklama

Ważność bonu turystycznego. Czy trzeba się spieszyć?

Bon turystyczny to dodatek do wakacji w Polsce przysługujący na każde dziecko. Program finansowej pomocy działa od 2020 roku. Jego pierwotna ważność została ostatnio przedłużona. Sprawdź, do kiedy trzeba wykorzystać bon, aby się nie zmarnował.

Bon turystyczny. Na czym polega?

Program Polski Bon Turystyczny powstał z myślą o pomocy polskim przedsiębiorstwom turystycznym w okresie pandemii, a także jako wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. 

Bon o wartości 50 złotych przysługuje na każde dziecko, a na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności - podwojona kwota. Do tej pory skorzystało z niego ponad 7 mln dzieci.

Bon turystyczny. Gdzie wykorzystać?

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia pobytu na terenie Polski: w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także na kolonii czy obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym. 

Reklama

Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe bez noclegu. Pełną listę obiektów przyjmujących bony można znaleźć na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny. Do kiedy jest ważny?

Pierwotnie zasady programu pomocowego zakładały, że bon będzie można wykorzystać do końca marca przyszłego roku. Jakiś czas temu jednak rząd zdecydował o wydłużeniu tego terminu. 

Obecnie ważność bonu turystycznego obowiązuje do 30 września 2022 roku. Aby z niego skorzystać, należy go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych.

Czytaj więcej:

Polski Bon Turystyczny. Do przedsiębiorców trafiło już około 600 mln zł

Wakacje 2022: Będzie drożej, ale jest na to sposób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje 2022 | bon turystyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje