Reklama

Reklama

Boże Narodzenie 2021. Ile potrwa przerwa świąteczna?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Co roku wiążą się z przerwą świąteczną od szkoły i uczelni dla dzieci, młodzieży oraz studentów. W zależności od tego, w jakie dni wypadają święta, wolnego jest więcej lub mniej. Jak to wygląda w tym roku?

Boże Narodzenie. Ile może trwać przerwa świąteczna?

W grudniu większość z nas z niecierpliwością wyczekuje świąt Bożego Narodzenia. Powody ku temu mogą być różne. Uczniowie mają dodatkowy - dłuższa przerwa od szkoły. Liczba dni wolnych zależy od tego, jak akurat święta wypadają w kalendarzu.

Przykładowo, jeśli Wigilia wypadałaby we wtorek, przerwa świąteczna rozpoczęłaby się już w sobotę, 21 grudnia. Natomiast gdyby Nowy Rok wypadł w czwartek, to przerwa potrwałaby aż do niedzieli, 4 stycznia.

Przerwa świąteczna 2021. Kiedy się zacznie i ile potrwa?

Przerwa świąteczna 2021 tradycyjnie rozpocznie się dzień przed Wigilią, 23 grudnia w czwartek. Potrwa z kolei do 2 stycznia, który wypada w niedzielę. To oznacza, że uczniów i studentów czeka 11 dni wolnego.

Dodatkowo, już 6 stycznia - w święto Trzech Króli - wypada kolejny dzień wolny zarówno od szkoły, jak i od pracy. Co za tym idzie, uczniowie i studenci mogą liczyć na wolne również 7 stycznia w piątek.

Reklama


Zobacz więcej:

Nowe święto państwowe. Czy 27 grudnia będzie wolny od pracy?

Choinka na święta – którą wybrać? Które choinki są bardziej ekologiczne – prawdziwe czy sztuczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje