Reklama

Reklama

Brzydcy

Trylogia Scotta Westerfelda to przykład dobrej literaturą SF, i jednocześnie genialna seria przygodowa. Autor trzyma czytelnika w napięciu i prowadzi do wielu zaskakujących rozwiązań.

Seria Brzydcy podbiła serca i umysły nastolatków na całym świecie. Historia młodej buntowniczki, która stawia czoło wyzwaniom, popełnia błędy i podejmuje nie zawsze mądre decyzje sprawia, że utożsamia się z nią nie jeden młody czytelnik. Jeżeli dodamy do tego dwie historie miłosne obowiązkowo pokomplikowane, spójny świat z przyszłości i nienachalnie wprowadzane ważne problemy - od ekologii po wolność i człowieczeństwo, to mamy literaturę, którą nie pogardzi nawet dorosły czytelnik.

Reklama

Scott Westerfeld jest nagradzanym autorem prozy dla nastolatków, który od pierwszej młodzieżowej mrocznej trylogii Midnighters, przez powieści o wampirach, po trylogię Brzydcy zgromadził na swoim koncie już blisko dwa miliony sprzedanych książek.

Obok oficjalnej strony internetowej scottwesterfeld.com, pisarz i stworzone przez niego światy są wyraźnie obecne w Sieci, gdzie mnożą się społeczności fanów, wymieniających się informacjami, wrażeniami, zbierających się by dyskutować o ulubionych bohaterach i wątkach. Każda z trzech książek serii Brzydcy znajdowała się na liście bestsellerów "New York Timesa". Brzydcy w 2006 roku zostali wybrani Best Books for Young Adults 2006 przez American Library Association, a prawa do sfilmowania serii kupiło Twentieth Century Fox.
Scott Westerfeld
Brzydcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje