Reklama

Reklama

Budowa pantofelka, lewy dopływ Warty - bezużyteczna wiedza szkolna po latach. Ile pamiętasz? [QUIZ]

Czy wszystko, czego uczymy się w szkole, jest przydatne w dorosłym życiu? Większość z nas powie, że nie. Bo czy użyliśmy znajomości budowy pantofelka albo definicji funkcji trygonometrycznych? Każdy z nas może wymienić kilka takich przykładów. W latach szkolnych spędziliśmy część dzieciństwa na nauce niezbyt użytecznej w praktyce wiedzy. Ile pamiętamy z niej po latach? Dziś początek nowego roku szkolnego, z tej okazji przygotowaliśmy zabawę. Sprawdźcie swoją wiedzę w quizie szkolnym z najbardziej bezużytecznymi pytaniami z zagadnień z podstawówki.

Zapisywanie nut na pięciolinii i pismo techniczne. Oto najmniej przydatne rzeczy, których uczyliśmy się w szkole

Jeden z użytkowników popularnego forum zapytał użytkowników o najbardziej bezużyteczne rzeczy, których uczyli się w szkole. Rozbudowana dyskusja wywołała liczne wspomnienia związane z czasami szkolnych lat. Kolejny z członków grupy dyskusyjnej odpowiedział:

 - Biologia w podstawówce: budowa dżdżownicy. Biologia w liceum: genetyka. Matematyka w liceum: jakieś logarytmy, cuda-wianki - dodaje następny. Każdy z nas musiał uczyć się zagadnień, które uważane są za nieprzydatne. Jeśli nie udało się z nich skorzystać w praktyce, sprawdźmy, czy coś jeszcze z lat szkolnych pamiętamy.

Reklama

Musieliśmy "kuć" to na pamięć. Bezsensowna wiedza po latach. Ile pamiętasz? [QUIZ]

Zobacz również:

Przedmioty w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Wykaz i wymiar godzin

Dlaczego flaming jest różowy? Sprawdź swoją wiedzę ogólną!

Czy znasz się na grzybach? Lepiej sprawdź!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: quizy | szkoła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy