Reklama

Reklama

Bulterier Samson i ja

Dawid, chronicznie bezrobotny czterdziestolatek z niefrasobliwym podejściem do życia, otrzymuje nietypową propozycję. Jego sąsiedzi wyjeżdżają do Anglii i szukają kogoś, kto za uczciwą zapłatą zaopiekuje się ich psem - bulterierem Samsonem.

Z dnia na dzień życie Dawida nabiera rumieńców. Na spacerach z psem poznaje osiedlową śmietankę towarzyską: panny "zawsze na wydaniu" i byłego więźnia, który nie całkiem zerwał z przeszłością? Na forach internetowych dla "psiarzy" Dawid flirtuje z kobietami. Obecność bulteriera pomaga mu także odbudować relację z nastoletnią córką, wychowywaną z dala od ojca. Sielankę zakłóca jednak pojawienie się femme fatalle, która usiłuje osaczyć Dawida i nasyła na niego osiłków. Co gorsza, bohaterowi grozi niebezpieczeństwo ze strony międzynarodowych aferzystów?

Reklama

Bulterier Samson i ja nawiązuje do najlepszych wzorców współczesnej literatury angielskiej i łączy

w sobie to, co dla niej najbardziej charakterystyczne: lekkość, humor i sporą dawkę wzruszeń.

Fotka Samsona na forum miłośników psów rasy bull zrobiła furorę. Wszyscy się nim zachwycali, prawili komplementy. Czytałem posty głośno, aby Samson je słyszał, drapałem go za uchem i głaskałem, jak lubił, od spodu po grubej szyi.

- Mamy dobre wejście - uznałem, przebierając się w piżamę.

Świat stoi przed nami otworem i jeszcze chwila, a wejdziemy weń z poniesioną głową.

Waldemar Borzestowski (ur.1964) prozaik, malarz, dziennikarz. Sporo podróżował. Handlował starymi książkami, oprowadzał konie po parkurze, był pracownikiem dużego koncernu prasowego, motorniczym i robotnikiem torowym. Współpracował z wieloma pismami literackimi. W 1999 roku ukazał się jego zbiór opowiadań Nocny sprzedawca owoców. Mieszka w Gdańsku.
Wygraj książkę!
Waldemar Borzestowski
Bulterier Samson i ja

Wydawnictwo WAB
Dowiedz się więcej na temat: Samson | Bulterier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy