Reklama

Reklama

​Były pracownik królowej Elżbiety II trafi do więzienia za wykradanie rzeczy z Pałacu Buckingham

Adamo Canto, który był członkiem personelu obsługującego brytyjską monarchinię, został skazany na osiem miesięcy więzienia za to, że wykradał z Pałacu Buckingham różne przedmioty należące do rodziny królewskiej, a później sprzedawał je na jednej z platform aukcyjnych. Jak się okazało, przeprowadził aż 37 transakcji sprzedaży.

37-letni Adamo Canto od 2015 r. pracował jako asystent specjalisty ds. cateringu w zespole, który obsługuje Elżbietę II. Jego szanse na dalszą karierę na królewskim dworze są już jednak na zawsze przekreślone. Został skazany na osiem miesięcy więzienia przez sąd w Londynie, po tym, jak przyznał się do trzech kradzieży, których dopuścił się między listopadem 2019, a sierpniem 2020 r.

Reklama

Wśród jego łupów były np. medale, a także zdjęcia podpisane przez członków rodziny królewskiej. Przywłaszczał sobie przedmioty m.in. ze sklepu pałacowego, szafek dla personelu i skrytki księcia Andrzeja, syna Elżbiety II. Dzięki pandemii miał dostęp do większej liczby pomieszczeń w rezydencji królowej niż kiedyś.

Swoje zdobycze sprzedawał później w serwisie aukcyjnym Ebay, mocno zaniżając ich cenę. Na 37 transakcjach zarobił prawie 8 tysięcy funtów (ok. 40 tys. zł). Dużą część skradzionych rzeczy policji udało się znaleźć w służbowym mieszkaniu Canto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje