Chórzystki, Jennifer Ryan

Początek drugiej wojny światowej. W małej miejscowości Chilbury w Wielkiej Brytanii mężczyźni wyjeżdżają na wojnę, a kobiety muszą same radzić sobie w nowej rzeczywistości.

Okładka książki "Chórzystki"
Okładka książki "Chórzystki"materiały prasowe

Żeńsko-męski chór w Chilbury zostaje zawieszony. Miejscowy pastor wydaje rozporządzenie o likwidacji zespołu, który daje mieszkańcom ogromne poczucie wspólnoty i zaangażowania. W miasteczku zjawia się nieustraszona nauczycielka muzyki, Primrose Trent. Zachęca kobiety, by przeciwstawiły się zarządzeniu pastora i śpiewały dalej. Same, bez mężczyzn.

Formacja odradza się jako Chilburyjski Chór Żeński i ma ogromny wpływ na życie wszystkich członkiń. Każda z udzielających się tam kobiet jest inna i każda na swój sposób przeżywa codzienne troski brutalnej, wojennej rzeczywistości. Łączy je jednak siła, którą czerpią ze wspólnego śpiewania.

"Chórzystki" to książka o emancypacji i wolności, które nie muszą rodzić się w buncie i walce, ale mogą zacząć się od drobnych wyborów dnia codziennego. Choćby od stworzenia kobiecego chóru czy stawienia czoła tyranowi, który maltretuje swoją rodzinę.

Historia kobiet z Chilbury została przedstawiona przez nie same, poprzez ich listy i pamiętniki. Każda z nich inaczej przeżywa i opisuje ważne dla siebie wydarzenia, co stanowi dodatkową wartość tej powieści.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas