Co mówi o tobie charakter pisma? Ujawnia więcej niż myślisz

To, w jaki sposób piszemy, wiele mówi o nas samych. Pismo ręczne może ujawnić stan psychiczny lub intencje osoby, a także pewne cechy jej charakteru. Zobacz, co mówi o tobie charakter pisma.

Co mówi o tobie charakter pisma?
Co mówi o tobie charakter pisma?/CanvaINTERIA.PL

Grafologia to nauka analizowania pisma ręcznego, a teoria leżąca u jej podstaw zakłada, że jest ono wyrazem osobowości. Z tego powodu, na podstawie badania sposobu tworzenia słów i liter można wywnioskować cechy osobowości człowieka. Nauka ta znajduje zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach w tym: w psychiatrii, kryminologii, prawie, medycynie, edukacji. Grafologia może być również wykorzystywana przez pracodawców przy doborze personelu w firmach.

Zwracając uwagę na kilka ważnych szczegółów w naszym piśmie, możemy zaobserwować, co ono o nas mówi. Czasami ujawnia cechy, których nie do końca jesteśmy świadomi. Może również pokazać nasze intencje.

Co mówi o tobie twoje pismo?

Pochylenie liter
Pochylenie liter/CanvaINTERIA.PL

Nie tylko samo pochylenie ma znaczenie, ale również jego kierunek. To, w którą stronę pochylamy pismo, może ujawnić naszą emocjonalność, a dokładniej to, czy kierujemy się emocjami, czy logiką. Pochylenie liter na prawo świadczy o dużej emocjonalności i impulsywności. Takie osoby są często otwarte na świat i cenią rodzinę oraz przyjaciół.

Osoby, które stawiają litery prosto, są zazwyczaj pragmatyczne, a w życiu kierują się logiką, odstawiając emocje na drugi tor.

Z kolei pochylenie tekstu na lewo świadczy o wycofaniu bądź też zbuntowaniu. Takie osoby nie lubią, gdy narzuca im się swoje zdanie.

Rozstawienie liter
Rozstawienie liter/CanvaINTERIA.PL

To czy nasze litery są mocno ściśnięte, czy rozstawione, może ujawnić zaskakujące cechy. Osoby, które stawiają ciasno litery, często słabo radzą sobie z zarządzaniem czasem. Z kolei rozstawianie liter szeroko mówi o świadomości istnienia granic. Nie bez znaczenia są również odstępy między słowami. Niewielkie odstępy mogą świadczyć zarówno o tym, że dana osoba jest towarzyska, jak i natrętna. Z kolei duże odstępy mówią o niezależności. Takie osoby cenią sobie wolność, lubią spędzać czas w samotności, przez co niechętnie pomagają innym.

Wielkość liter
Wielkość liter/CanvaINTERIA.PL

To jakiej wielkości piszemy litery, może ujawnić czy mamy osobowość ekstrawertyczną, czy introwertyczną. Osoby, które stawiają duże litery, często lubią być w centrum zainteresowania, a także przejawiają potrzebę bycia zrozumianymi i dostrzeganymi. To również osoby dynamiczne.

Z kolei stawianie małych liter świadczy o introwertyzmie. Takie osoby nie mają problemów z koncentracją na pracy, są pilne i skrupulatne. Małe litery są również domeną osób skromnych i nieśmiałych. Niektórzy stawiają raz duże, a raz małe litery, co świadczy o ich artystycznej duszy i pomysłowości.

Kropka nad "i"
Kropka nad "i"/CanvaINTERIA.PL

Grafologia zwraca uwagę na szczegóły. Mimo że kropka nad “i" wydaje się mało istotnym elementem naszego pisma, może wiele ujawnić o osobowości. Osoby, które stawiają kropkę wysoko nad literą “i" mają bogatą wyobraźnię. Z kolei kropka postawiona tuż nad nią, świadczy o empatii, a także dobrej organizacji czy też dbałości o szczegóły. Zupełny brak kropki to oznaka bałaganiarstwa, a także lenistwa.

Kropka nad “i" może mieć również różne kształty. Taka w postaci kreski ujawnia krytycyzm i opanowanie człowieka. Z kolei okrągła kropka może oznaczać, że osoba ma artystyczne usposobienie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas