Reklama

Co powiedziałby kot, gdyby potrafił mówić?

Największe przyjaźnie opierają się na wzajemnym zrozumieniu. Z takiego założenia wychodzi Isabella Lauer, autorka książki "Co mówią do nas koty", dziennikarka i biolożka, a przede wszystkim wielka miłośniczka kotów. W swoim poradniku w przystępny sposób przekłada na pozór dziwne i niejasne zachowania tych zwierząt na język, który jest zrozumiały dla każdego kociego wielbiciela.

Dlaczego kot mruży oczy, gdy na ciebie patrzy? Co oznaczają nastroszone uszy? Po czym poznać, że planuje jakąś psotę i dlaczego ugniata łapkami przed snem? Isabella Lauer prowadzi czytelnika przez kolejne etapy kociego rozwoju, skupiając się na interpretacji poszczególnych zachowań. Uczy odczytywać kocie emocje, stopniowo wprowadzając czytelnika w sekrety zwierzęcej psychiki. Wyjaśnia tajniki mowy ciała, którą porozumiewają się koty i na licznych przykładach ilustrowanych fantastycznymi zdjęciami tłumaczy niekiedy dziwne zachowania tych zwierząt.

 Wciąż wiele osób jest przekonanych, że koty to zwierzęta nieufne i niedostępne, samotnicy chodzący swoimi drogami. Autorka książki "Co mówią do nas koty" pomaga zrozumieć skomplikowany system kocich zachowań, krok po kroku tłuczmy znaki i sygnały, które koty wysyłają swoim właścicielom. Objaśnia charakterystyczne zachowania czworonożnych pupilów, a także pokazuje, jak ustrzec się najczęstszych błędów wychowawczych. A wszystko to po to, żeby każdy mógł odczuć jakim wspaniałym kompanem potrafi być kot.

Reklama

 Być może masz już kota i chcesz go lepiej poznać? Może dopiero zastanawiasz się, czy jest to zwierzę dla ciebie? Lektura tej książki z pewnością pomoże w podjęciu decyzji i przygotowaniu się na przyjęcie pupila pod swój dach. Będzie także doskonałym przewodnikiem po kocim świecie dla tych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoje zwierzaki.

 Książka "Co mówią do nas koty" pozwala spojrzeć na świat kocimi oczami, nauczyć się interpretować i w pełni zrozumieć złożoność ich zachowań, a wiedza w niej zawarta pozwoli dostrzec w kocie prawdziwego życiowego przyjaciela.

 "Koty to moja namiętność" - twierdzi Isabella Lauer, dziennikarka i biolożka, która ze pasji uczyniła swój zawód. Od wielu lat pracuje w redakcji czasopism Geliebte Katze i Ein Herz Fur Tiere. Napisała poradnik "Koty. Jak być szczęśliwym właścicielem kota".

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: koty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy