Reklama

Reklama

Czy nauka zdalna pozostanie w szkołach po nowym roku?

Wśród nowych obostrzeń znalazł się zapis o nauce zdalnej od 20 grudnia do 9 stycznia. Do tego czasu nauka będzie się odbywać stacjonarnie. A co stanie się po tym terminie?

Rząd wprowadził naukę zdalną w szkołach w okresie świąteczno-noworocznym. Dzieci i młodzież pozostaną w domach od 20 grudnia do 9 stycznia. Decyzję tę argumentowano próbą zatrzymania transmisji wirusa bezpośrednio przez i po Bożym Narodzeniu.

Nauka zdalna. Co na to Przemysław Czarnek?

Na temat tego pomysłu wypowiedział się Przemysław Czarnek. Minister Nauki i Edukacji zapowiedział, że jest przeciwny wydłużeniu okresu nauki zdalnej:

Czarnek dodał, że decyzja o wprowadzeniu nauki zdalnej na okres świąteczny nie była jego autorstwa, lecz "służb zajmujących się zwalczaniem koronawirusa". Warto dodać, że żłobka i przedszkola będą funkcjonowały w tym okresie normalnie.

Reklama

Czarnek o obowiązkowych szczepieniach

Minister został także zapytany o obowiązkowe szczepienia na koronawirusa dla nauczycieli. Ta grupa zawodowa bowiem została wymieniona przez rząd jako jedna z tych, wśród których zostaną one wprowadzone. Czarnek stwierdził, że jest zwolennikiem szczepień, natomiast do kwestii ich obowiązku "podchodziłby z rozwagą".

Zobacz więcej:

Nauka zdalna. Przemysław Czarnek: To wyrządza sporo szkód uczniom

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Wskazano trzy grupy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje