Reklama

Reklama

Dlaczego nie jestem ateistą

W czasie, gdy laicki styl życia zyskuje coraz więcej zwolenników, Marek Lipski swoją książką staje w kontrze do panujących trendów. "Dlaczego nie jestem ateistą" to pozycja, w której autor odważnie i wprost mówi o swojej wierze w Boga i powodach, które skłoniły go przyjęcia takiego światopoglądu.

Książka Marka Lipskiego to szczere i odważne wyznanie osoby, która zdecydowała się podzielić swoimi refleksjami na temat wiary. Autor tłumaczy, że przyjęcie jakiegokolwiek systemu wartości nie wiąże się z żadnym racjonalnym uzasadnieniem, a jedynie z indywidualnymi potrzebami.

Reklama

W swojej książce Lipski opisuje własne doświadczenia życiowe, które stały się kolejnymi elementami budującymi jego świadomość i które stale zbliżały go do wyrobienia własnego zdania na temat wiary.

Autor, powołując się własne przeżycia i badania psychologów społecznych tłumaczy, że to indywidualne potrzeby skłaniają ludzi do przyjęcia pewnego punktu widzenia, a racjonalne argumenty w kwestiach światopoglądowych są zdecydowanie przeceniane.

Moja książka nie służy krytyce ateizmu i obronie ludzi wierzących. Staram się zachować zrozumienie dla każdego z poszczególnych wyborów. Ateistów cenię za odwagę, z jaką wiąże się głoszenie takich deklaracji jak "Bóg nie istnieje" - tłumaczy Marek Lipski, autor "Dlaczego nie jestem ateistą".

Marek Lipski to pseudonim uznanego specjalisty z dziedziny sprzedaży i inwestowania. Zajmuje się on szkoleniami z zakresu technik sprzedaży i wywieraniu skutecznego wpływu na innych ludzi. Jest on również autorem trzech książek zajmujących się tą właśnie tematyką.
Marek Lipski
Dlaczego nie jestem ateistą
Wydawnictwo Nieateista

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje