Reklama

Reklama

​Dokąd pojechać, aby uniknąć tłumu turystów?

Czasem warto zboczyć z utartych, turystycznych szlaków. Miejsca dalekie od tych polecanych przez przewodniki pozwalają nie tylko naprawdę odpocząć. Często okazuje się, że nie brakuje w nich atrakcji, o których wiedzą nieliczni.

Do czołówki najpopularniejszych wakacyjnych kierunków należy Chorwacja. Ale to nie oznacza, że wybierając ten kraj jest się skazanym na tłum turystów. W połowie drogi między Splitem a Zadarem znajdziemy niezwykle urokliwe miasto Szybenik, które może okazać się doskonałą alternatywą. Szybenik to tętniące życiem artystycznym i kulturalnym miasto. Jedną z najważniejszych atrakcji jest Katedra św. Jakuba znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. "Warto tu przyjechać tylko dla tej jednej budowli, renesansowego arcydzieła" - czytamy w przewodniku "National Geographic" po Chorwacji. Na tym jednak atrakcje tego miasta się nie kończą. "Podczas letnich miesięcy w Szybeniku rozbrzmiewają tradycyjne dalmackie śpiewy, w sierpniu odbywają się warsztaty organowe. Miasto jest dogodnym punktem wypadowym do Parku Narodowego Krka" - przekonuje przewodnik po Chorwacji.

Reklama

Jeśli bardziej niż architektura kusi nas niezwykła kuchnia i odurzający zapach przypraw, warto skierować swoją uwagę w stronę Marrakeszu. Jednak jeszcze lepszym wyborem może być Essaouira czyli As-Suwajra, nazywana również miastem niebieskich łodzi, które wpisują się w malowniczy krajobraz tego miejsca. Co ciekawe, to miasto upodobali sobie Jimi Hendrix, Maria Callas i Winston Churchill. Zwykło się mówić, że piosenka "Castles Made of Sand" Jimmiego Hendrixa powstała w As-Suwajrze, choć tak naprawdę utwór ten został napisany dwa lata przed wizytą muzyka w tym miejscu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje