Reklama

Reklama

Dolej do wody i umyj okna. Szyby będą lśnić

Czym umyć okna, by lśniły? Oczywiście możesz użyć do tego specjalnych, dedykowanych detergentów. Te środki są jednak drogie. Nie zawsze też dają sobie radę z nieestetycznymi zaciekami, pozostawiając na szybach smugi. Wówczas z pomocą przychodzą domowe, babcine sposoby. Dzięki nim okna będą lśniły. Co dolać do wody, by osiągnąć wymarzony efekt? Ten produkt z pewnością masz w swojej kuchni. Kosztuje tylko dwa złote i jest niezwykle skuteczny.

Mogłoby się wydawać, że w myciu okien nie ma nic trudnego. Wystarczy przecież kupić w sklepie odpowiedni specyfik i spryskać nim brudne szyby. Po przetarciu okna powinny błyszczeć. Niestety, doświadczenie pokazuje, że oczekiwania często rozmijają się z rzeczywistością. Profesjonalne detergenty nierzadko zostawiają na szybach nieestetyczne zacieki. Sprawiają, że szkło wydaje się matowe, a przez okno do mieszkania czy domu dociera znacznie mniej światła. Zamiast rozprawiać się z brudem, jedynie go rozmazują.

Gdy dedykowane specyfiki zawodzą, warto wypróbować domowe sposoby. Są tanie i wyjątkowo skuteczne. Dzięki nim unikniemy wspomnianych smug i zacieków, a okna pozostaną czyste na bardzo długo.

Reklama

Jak zrobić domowy płyn do mycia okien? To banalnie proste

Oczywiście jest kilka sposobów na umycie okien bez wykorzystywania profesjonalnych produktów czyszczących. Dziś przedstawiamy bardzo prosty przepis na domowy płyn do mycia szyb. Wykonanie go zajmuje dosłownie kilka sekund. Nie trzeba martwić się o składniki. To mikstura z produktów, które każdy ma w kuchni,  pod ręką.

Jak w domu wykonać płyn do mycia okien? Wystarczy dodać do wody jeden produkt - ocet spirytusowy. Składniki należy połączyć, zachowując proporcje 1:1. Do mikstury można dołożyć odrobinę mięty, lawendy lub sok z cytryny. Te dodatki świetnie niwelują specyficzny, nieprzyjemny zapach octu. Sprawiają, że sprzątanie jest o wiele przyjemniejsze.

Dlaczego właśnie ocet warto stosować do mycia szyb? To środek, który ma właściwości rozpuszczające. Świetnie rozprawia się zarówno z tłustymi zabrudzeniami (na przykład odbiciami dłoni i palców), jak i z kurzem. Ocet ma również działanie dezynfekujące, niszczy bakterie i grzyby. Jest nie tylko skuteczny, ale również bardzo tani - półlitrowa butelka kosztuje zaledwie dwa złote i wystarcza na długo.

***
Zobacz również: 

Skuteczne sposoby na mycie okien. Krok po kroku
Nasze babcie myły tym okna bez używania detergentów. Lśniły bez smug!
Jak myć okna zimą? Szyby będą lśnić nawet na mrozie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: okna | mycie okien | ocet sprzątanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy