Reklama

Reklama

Duchy dni

"W 'Duchach dni' jest więc trochę melancholii i sporo zwykłego żalu, że w tej zabawie nie będzie się już uczestniczyło na takich prawach jak dawniej, w każdym razie autor już raczej nie" - dodaje poeta. Premiera książki Dariusza Suski będzie częścią Portowego projektu Warszawa Poetów.

Pierwszy od siedmiu lat tom z nowymi wierszami - "Duchy dni" - ukaże się nakładem Biura Literackiego 23 lutego przyszłego roku. Poproszony o parę zdań na temat książki, Suska napisał: "Prawdopodobnie odezwał się w niej, silniej niż było to dotąd, fizyk, którym w końcu jestem, a którego zepchnąłem kiedyś na boczny tor".

"Sporo jest tu wierszy czasoprzestrzennych, choć i to może jest problematyczne, bo słyszę, że właśnie gdzieś w świecie udało się przeprowadzić doświadczenie, które pokazało, że możliwe jest przekroczenie prędkości światła. Jeżeli tak jest, to za chwilę i czasoprzestrzeń nam zniknie, a cała zabawa zacznie się od nowa".

Reklama

Dariusz Suska + rocznik 1968, pochodzi ze Złotoryi. Studiował fizykę, którą ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Nie publikuje często. Debiutował na początku ubiegłej dekady tomem "Rzeczy, które były światem" (1992). Potem ukazały się: "DB6160221" (1998) oraz nominowane do Nagrody Literackiej Nike tomy "Wszyscy nasi drodzy zakopani" (2000) i "Cała w piachu" (2004).

Z Biurem Literackim jest związany od 2008 roku. To wówczas swą premierę miał Dożynkowy tom "Czysta ziemia", o którym Agnieszka Wolny-Hamkało pisała na łamach "Gazety Wyborczej": "Wiersze Suski się nie nudzą, czytane ponownie dostarczają tej samej przyjemności. Rozśmieszają i niepokoją. To wiersze-filmy, tak sugestywne, że wyświetlają pod powiekami obrazy chłopięcej mitologii"
Duchy dni
Dariusza Suski
Biuro Literackie

Biuro Literackie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje